15 Temmuz 2018 15:53
Son Düzenlenme Tarihi: 15 Temmuz 2018 15:59

Adnan Oktar ve grubu hakkında operasyon sonrası 45 şikayet

Adnan Oktar ve grubuna yönelik 4 ilde yapılan operasyonlar sonrası Türkiye genelinde 45 kişinin gruba karşı şikayette bulunduğu aktarıldı.

Adnan Oktar ve grubu hakkında operasyon sonrası 45 şikayet

Fotoğraf: Arif Hüdaverdi Yaman/AA

Paylaş

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Mali Suçlarla Mücadele Şube ekiplerinin 11 Temmuz'da Adnan Oktar ve grubuna yönelik 4 ilde yaptığı operasyonda 186 kişi gözaltına alındı. Mali polisin yaptığı operasyondan sonra Türkiye genelinde 45 kişinin daha çeşitli ihbarlarda bulunduğu bildirildi.

2 KIZ ÇOCUĞU CİNSEL TACİZ ŞİKAYETİNDE BULUNDU

Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri operasyon başladığı günden bu yana 2 kız çocuğunun aileleriyle birlikte Vatan Caddesi'nde bulunan İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ne gelerek Adnan Oktar ve grubu hakkında "cinsel taciz" şikayetinde bulunduğu öğrenildi. Soruşturma kapsamında polis ekiplerinin yaptığı inceleme sonucu bugüne kadar toplam 17 kız çocuğunun cinsel tacize uğradığının tespit edildiği kaydedildi.

6 ÜLKEDEN DE ÇOK SAYIDA ŞİKAYET VAR

Adnan Oktar ve grubuna yönelik devam eden soruşturma kapsamında şikayetlerin sadece yurtiçinden gelmediği de aktarıldı. Hollanda, Katar, Almanya, Azerbaycan, Kazakistan ile Avusturya'da bulunan bazı mağdurların büyükelçilik ve başkonsolosluklara başvurarak şikayetçi oldukları belirtildi. (İstanbul/DHA)

ÖNCEKİ HABER

Esnafın ekonomisi alarm veriyor

SONRAKİ HABER

İsrail'den Suriye'deki İran hedeflerine saldırı: 4 ölü

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa