11 Temmuz 2018 20:03

‘Jet Fadıl’dan 15 Temmuz için tatil reklamı

Sabah'ın birinci sayfasında 249 kişinin hayatını kaybettiği ve yüzlerce kişinin yaralandığı 15 Temmuz darbe girişimi otel reklamına konu oldu.

11 Temmuz 2018 tarihli Sabah gazetesi'nin 1. sayfasında yer alan reklam

Paylaş

İktidara yakın Sabah gazetesinin birinci sayfasında 249 kişinin hayatını kaybettiği ve yüzlerce kişinin yaralandığı 15 Temmuz darbe girişimi otel reklamına konu oldu. Sürmanşet ile gazetenin 7. sayfası bu reklama ayrıldı.

İlanda “15 Temmuz Demokrasi Zaferi Şerefine Caprice’ten sadece 3 yıl tatil alana 15 yıl tatil hediye” ifadeleri yer aldı. Jet Fadıl olarak bilinen Fadıl Akgündüz’e ait İslami devre mülk oteli Caprice Thermal Palace’a daha önce haciz gelmiş ve birçok malzemeye el konulmuştu.

Otel daha önce de 24 Haziran seçimlerine ilişkin, “24 Haziran’da Türkiye kazandı, 25 Haziran’da Caprice Garden açıldı” başlığıyla da bir reklam yayımlamıştı. Odatv’de yer alan habere göre, Capricegold ve Caprice Maldivler gayrimenkul projelerinde devre mülk satışı yaptığı kişilerden para topladığı halde projeleri tamamlamadığı gerekçesi ile 21 Aralık 2015’te tutuklanan ve hakkında 2 bin 442 yıl hapis cezası istenen Fadıl Akgündüz, 28 Mart 2017’de tahliye edilmişti. Ceza davasından tahliye edilen Jet Fadıl hakkındaki “alacak davaları” sürüyor. (MEDYA SERVİSİ)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Bostancı: MHP’nin karşı çıkacağı yasayı niye yapalım?

SONRAKİ HABER

Balçova'da kadın hakları tartışıldı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa