04 Temmuz 2018 16:05

Kenan Sofuoğlu, TBMM'ye vergisini ödemediği Lamborghini'yle geldi

AKP Sakarya Milletvekili Kenan Sofuoğlu, TBMM'ye vergisini ödemediği Lamborghini marka lüks spor otomobiliyle geldi.

Fotoğraf: Halil Sağırkaya/AA

Paylaş

"Motorumun sesinden TBMM'ye geldiğimi anlayacaklar " diyen AKP Sakarya Milletvekili Kenan Sofuoğlu, TBMM'ye Lamborghini marka lüks spor otomobiliyle geldi. Sofuoğlu, Lamborghini  marka lüks arabası için vergi ödememesinin hakkı olduğunu söyledi.

Mazbatasını vererek Meclis'te kayıt yaptıran Sofuoğlu,  "Sıfırdan gelmiş bir sporcu olarak kariyerim boyunca çok sıkıntılar yaşadım. Benim gibi sıkıntıları olan sporcu kardeşlerim var. Hedef kitlem siyasetin içerisinde gençler ve sporcular olacak. En iyi bildiğim işte faydalı olabilmek için hizmet vermeye çalışacağım. 20 yılı aşkın süre boyunca spor hayatımda ülkemi temsil ettim şimdi ise ülkeme spor konusunda hizmet vermek için çalışacağım. Rabbim inşallah çıkmış olduğum bu yolda bize yardımcı olur. Bu saatten sonra hızı doğru noktada, bir milletvekiline yakışır şekilde ve işimde hızlı olmak amacıyla kullanacağım. Tabii ki bir çizgim var, yaşım ve yaşam tarzım itibarıyla, gençlerin beğenisi kazanacak bir hayat yaşamaya çalışacağım. Faydalı işler yaparak her kesimin takdirini, sevgisini kazanmak için çalışacağım. Bir siyasette, bir kariyer yapmak için burada değilim en iyi bildiğim dalda, sporda faydalı olmak için buradayım. AK Parti gibi güçlü bir teşkilatın içerisinde olduğum için faydalı olabileceğimi düşünüyorum. İnşallah bize bu yolda iz bıkacak işler yapmak nasip olur" dedi.

Sofuoğlu, Türkiye'deki lisanslı sporculara sahip çıkacağını kaydederek şöyle dedi: "Spor yönetmeliğinin değişmesi için elimden gelen her şeyi yapmaya çalışacağım. Çünkü ben bu yönetmelikteki bazı eksikliklere çok takılan biriydim. Mesela biz milli sporcuyuz ama gerçek anlamda milli sporcu hiç olamadık. Çünkü yönetmeliğimize göre, profesyonel sporcu bile olamadık. Benim gibi birçok genç sporcu, nice dünya şampiyonları var, ismi duyulmayan, ufak tefek maaşla geçinmeye çalışan, uçak bileti alamayan, o kadar başarılı yetenekli kardeşlerim var. Ben bu gençlere öncülük, ağabeylik yapacağım. Yani genç sporcuların vekil ağabeyi olmak anlamında bu yola girdim. İnanıyorum ki faydalı olacağım."

Öte yandan milyonlarca liralık spor arabasıyla Meclis’e gelen Kenan Sofuoğlu, "Yemin törenine motorumla geleceğim" dedi.

'ARAÇ EŞİM ÜZERİNE KAYITLI , VERGİ VERMEMEK HAKKIM'

Sofuoğlu aracın vergisini edememesiyle ilgili eleştirilere yanıt verdi. BBC Türkçe’nin sorularını yanıtlayan Sofuoğlu şunları söyledi: “Araç, eşim Julia Looman Sofuoğlu üzerine kayıtlı. Kanunen araç sahibinin eşi de kullanabiliyor. Devletin ilk aracı alırken tanımış olduğu bir hak söz konusu, bunu kullandım. vergi ödenmediği iddiaları doğru değil. Devlete araç için 700 bin dolarlık teminat gösterdim, her yıl da 50-60 bin lira teminat masrafı var. 36 bin lira da vergi ödüyorum.” Aracın 1 milyon 150 bin avro değerinde olduğunu söyleyen Sofuoğlu, başka lüks spor otomobillerinin ve motosikletlerinin de olduğunu ve bu araçlarının kendi üzerine kayıtlı olduğunu belirtti. (HABER MERKEZİ)

Reklam
Reklam
ÖNCEKİ HABER

İktidar medyasında enflasyon sevinci: Rekor artıştan müjde çıkardılar

SONRAKİ HABER

Urfa'daki 20. Zırhlı Tugay Komutanlığında patlama: 5 asker yaralandı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa