02 Temmuz 2018 21:35

ABD Ankara Maslahatgüzarı: YPG yeni duruma göre işbirliği yapacak

ABD'nin Ankara Büyükelçiliği Maslahatgüzarı Philip Kosnett, Menbic mutabakatına ilişkin 'YPG, yeni duruma göre iş birliği yapacağını açıkladı' dedi.

Kurdishstruggle/Wikimedia Commons (CC BY 2.0)

Paylaş

ABD'nin bağımsızlığının 242. yıl dönümünde büyükelçilik konutunda davet veren Ankara Büyükelçiliği Maslahatgüzarı Philip Kosnett, "YPG'nin durumu anladığını düşünüyorum. YPG yeni duruma göre iş birliği yapacağını açıkladı" dedi.

Philip Kosnett ve eşinin davetine Dışişleri Bakanlığı Müsteşarı Büyükelçi Ümit Yalçın, Ankara'da görev yapan çok sayıda büyükelçi, diplomat ve gazeteci katıldı. Kosnett, YPG ile geldikleri nokta ve Washington-Ankara ilişkilerine dair önemli açıklamalarda bulundu.

Türkiye ile ABD dışişleri bakanlarının vardığı Menbic mutabakatını değerlendiren Kosnett, ''YPG'nin durumu anladığını düşünüyorum. YPG yeni duruma göre iş birliği yapacağını açıkladı'' dedi.

ABD Maslahatgüzarı, Ankara'daki boş koltuk için ''Başkan Donald Trump, Türkiye'ye yüksek profilli bir büyükelçi atamak istiyor'' değerlendirmesinde bulundu. (HABER MERKEZİ)

Reklam
Reklamsız Evrensel için abone ol
ÖNCEKİ HABER

Erdoğan'ı Gollum'a benzeten Doktor Çiftçi görevine dönecek

SONRAKİ HABER

Name Öztürk cezaevinden mektup yazdı, kadınlara seslendi

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...