27 Haziran 2018 18:20
Son Düzenlenme Tarihi: 27 Haziran 2018 21:54

Yazarımız Kamil Tekin Sürek'e ‘faşist diktatörlük’ davası

Kamil Tekin Sürek'e 'Faşist diktatörlüklerde, iktidara en ufak eleştiri getirdiğinizde hakkınızda davalar açılır' diye yazdığı için dava açıldı.

Yazarımız Kamil Tekin Sürek'e ‘faşist diktatörlük’ davası

Fotoğraf: Evrensel

Paylaş

Yazarımız Kamil Tekin Sürek’in ‘Faşist Diktatörlük’ başlıklı yazısı nedeniyle ‘cumhurbaşkanına hakaret’ suçlaması ile yargılandığı davanın ilk duruşması yarın 13.30'da görülecek. Sürek “Faşist diktatörlüklerde, iktidara en ufak eleştiri getirdiğinizde hakkınızda davalar açılır” dediği için yargılanıyor.

Bakırköy 2. Asliye Ceza Mahkemesinde görülecek davanın ilk duruşmasında, Sürek’in ifade vermesi bekleniyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın vekili Avukat Ahmet Özel’in şikayetiyle açılan davada Yazarımız Sürek, Evrensel'de yayımlanan ‘Faşist Diktatörlük’başlıklı yazısında geçen “Faşist diktatörlüklerde, iktidara en ufak eleştiri getirdiğinizde hakkınızda davalar açılır, işinizden olursunuz, hatta terörist ilan edilirsiniz. Ama, iktidar sahiplerinin her türlü yasalara aykırı fiilleri yargılanmaz. Bunları nereden biliyoruz? Tarihten. Hitler, Mussolini, Salazar, Franco, Pinoşe, Saddam, bin Ali vb. ülkelerini böyle yönetti” ifadelerinden ötürü, cumhurbaşkanına hakaret ettiği iddiasıyla hakim karşısına çıkacak. (İstanbul/EVRENSEL)

ÖNCEKİ HABER

UEFA, Milan'a 2 yıl Avrupa'dan men cezası verdi

SONRAKİ HABER

Bağcılar'da ayakkabı imalathanesinde yangın

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa