25 Haziran 2018 16:41

Tutuklu Gazeteci Zehra Doğan’ın resimleri Fransa’da sergilenecek

Haberleri ve resimleri gerekçe gösterilerek tutuklanan Gazeteci ve Ressam Zehra Doğan'ın resimleri Fransa’da Başka Dünyalar Festivali'nde sergilenecek

Tutuklu Gazeteci Zehra Doğan’ın resimleri Fransa’da sergilenecek

MA

Paylaş

Mardin’in Nusaybin ilçesinde uygulanan sokağa çıkma yasağı sürecine ilişkin haberleri ve yaptığı resimler gerekçe gösterilerek tutuklanan KHK ile kapatılan JINHA'nın Editörü ve Ressam Zehra Doğan’ın çizdiği resimler Fransa’da yapılacak Başka Dünyalar Festivali’nde sergilenecek. Eylül ve ekim aylarında Fransa’nın Bretanya bölgesinde düzenlenecek festival kapsamında Doğan’ın tanıklığıyla bağlantılı farklı konularda, akademisyen, sanatçı, gazeteci ve hak savunucularının katılacağı 8 panel de yapılacak.

“Örgüt propagandası yapmak” iddiasıyla 2 yıl 9 ay hapis cezasının onaylanması ardından 12 Haziran 2017 tarihinde yeniden tutuklanan Doğan’a Diyarbakır E Tipi Cezaevi idaresi tarafından resim malzemeleri verilmemişti. Meyve, sebzelerle birlikte zerdeçal ve kahve gibi maddeleri renklendirici olarak kullanan Doğan, gazeteleri ise tuvale dönüştürerek resimlerini yapıyor. (MA)

ÖNCEKİ HABER

Abdullah Gül, Erdoğan'ı tebrik etti

SONRAKİ HABER

Liselere giriş sınavına yönelik dördüncü örnek soru kitapçığı yayımlan

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa