Sakarya Pamukova'da acil serviste hekime şiddet

Fotoğraf: İsmail Çetintaş/DHA

Sakarya Pamukova'da acil serviste hekime şiddet

Pamukova Devlet Hastanesinde yakınlarının başka hastaneye sevk edilmesini istemeyen saldırganlar doktora ve polislere saldırdı.

Sakarya'nın Pamukova ilçesinde, düğünde kavga edip yaralananların yakınları, hastanede doktordan yaralıların başka hastaneye sevk etmesini istedi. Yaralıları muayene eden doktorla tartışan kişiler, doktoru darbetti. Hekime şiddet uygulayan ve ardından polislere de saldıran kişilere, biber gazı ile müdahale edildi.

Olay şöyle gelişti. Pamukova'da düğünde kavga edip yaralananlar tedavileri için Pamukova Devlet Hastanesine getirildi. Hastanenin acil servisinde görevli doktor Mehmet Alp, yaralıları muayene ederken, yakınları doktordan yaralıların Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesine sevk edilmesini istedi. Doktor yaralıları muayene ederken yakınlarının saldırısına uğradı. Yaşanan arbede sırasında doktorun kullandığı bilgisayar hasar görürken, polis hastaların yakınlarına müdahale etti. Yaralıların yakınları polislere de saldırdı. Bunun üzerine hastaneye jandarma ekipleri sevk edildi. Saldırganlar biber gazı sıkılarak etkisiz hale getirildi. Polis ve jandarma ekiplerinin müdahalesi ile 3 kişi gözaltına alındı.

Darp edilen doktor Mehmet Alp, görev yapamayacağını belirterek muayeneyi bırakırken, başka bir doktor görevlendirildi. Pamukova Kaymakamı Recai Karal ve Devlet Hastanesi Başhekimi Mehmet Durmuş hastaneye gelerek doktor Mehmet Alp'e geçmiş olsun dileklerinde bulundu. Polis olayla ilgili soruşturma başlattı. (DHA)

Son Düzenlenme Tarihi: 20 Haziran 2018 10:36
www.evrensel.net