16 Haziran 2018 10:02
Son Düzenlenme Tarihi: 16 Haziran 2018 19:28

Suruç soruşturması: HDP'li vekil adayı dahil 9 kişi gözaltında

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun ‘O adam dağ kadrosuyla ilişkili’ diyerek hedef gösterdiği HDP milletvekili adayı İsmail Kaplan gözaltına alındı.

Suruç soruşturması: HDP'li vekil adayı dahil 9 kişi gözaltında


Fotoğraf: AA

Paylaş

Suruç’ta doktorların müdahalesiyle hayata döndürülen baba Esvet Şenyaşar hayatını kaybetti. Böylelikle olayda yaşamını yitirenlerin sayısı 4’e çıkmış oldu. Dün defnedilen Celal ve Adil Şenyaşar’ın ardından Baba Şenyaşar için de bugün cenaze töreni düzenlendi. Cenaze törenine HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli ve milletvekillerinden oluşan bir heyet de katıldı. Öte yandan ölümlerin ardından olayla ilgili başlatılan soruşturmada HDP milletvekili adayı İsmail Kaplan'ın da arasında olduğu 9 kişi gözaltına alındı. Gözaltına alınanlar arasında yerine kayyım atanan Suruç Belediyesi Eş Başkan vekili Nazlı Binici, HDP İlçe Eş Başkanı Rojda Binici, Suruç Belediyesi Meclis Üyesi Fethi Yavuzel, Mehmet Kaplan ve Mehmet Polat da bulunuyor.

Cenaze töreni öncesi konuşan HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli, Suruç’ta yaşananların AKP’nin iktidarda kalma hesaplarının sonucu olduğuna vurgu yaparak, 24 Haziran seçimlerine gölge düşürülmek istendiğini belirtti. Tüm siyasi partileri iktidarın provokasyonlarına karşı net tavır almaya çağıran Temelli, HDP’lileri de sağduyuya çağrısını yineleyerek, “Öfkemizi bastıracağız ve hesabını sandıkta soracağız” dedi.

Seçimle gitmeyi içine sindiremeyenlerin her türlü provokasyonu hayata geçirmek istediklerini anlatan Temelli, bunun da HDP üzerinden yapılmak istendiğini belirtti. Hemen HDP’nin suçlandığına dikkat çeken Temelli, “Bu nefret söylemi, bu kamplaştırma, kutuplaştırma, provokasyon, tam da bu gibi açıklamalar sonrası hayata geçiyor. Öyle tutarsızlar ki bu olayı, Sayın İnce’nin Demirtaş’ı ziyaretine bağlıyorlar. Böyle akıldan yoksunlar. Ama bu olayın arkasında gene provokasyonlar var. 3 sene önce Ceylanpınar’da, Suruç’ta olduğu gibi” diye konuştu.

OLAY AYDINLATILMALI!

Bir an önce, gizlilik kararı alınmadan olayla ilgili bütün bilgilerin kamuoyu ile paylaşılması isteyen Temelli, “Hastanede yaşananlar herkesin malumu. Hastanede yaşananlar tüm çıplaklığıyla ortadayken, bu olayı basit bir tartışma gibi gösteren akıl suçu örtmektedir. Savcılara olayı aydınlatmaları konusunda çağrı yapıyorum” dedi.

TÜM SİYASİ PARTİLERE ÇAĞRI

Temelli, tüm siyasi partilere de çağrıda bulunarak şunları söyledi: “Bu olay Türkiye’nin geleceği ve 24 Haziran seçimlerine gölge düşürmek amaçlıdır. Bizler sandığa sahip çıkalım derken sandığı halktan kaçıranlar sandığa kan bulaştırmak istemektedir. Bu olay hepimize bir ders de vermelidir. Tüm siyasi partiler duyarlı olmalı, bu konuda net tavırlarını belli ederek iktidarın provokasyonları durdurması konusunda gerekli açıklamaları yapmalıdırlar.”

Parti üyelerine de çağrı yapan Temelli, “Amaç bu provokasyonlara bizi çekmek, seçim güvenliğini ortadan kaldırmak, sandığa gidişi engellemek ve iradeyi gasbetmektir. Öfkemizi içimize bastıracağız ve hesabını sandıkta soracağız” dedi.

LEVENT GÖK: SORUMLU TOPLUMU AYRIŞTIRAN SİYASET SÖYLEMİ

CHP adına Suruç'ta incelemede bulunan Ankara Milletvekili Levent Gök ise incelemeler sonrası Ankara’ya döndü. CHP Genel Merkezi’nde basın toplantısı düzenleyen Gök, “Bu tablonun sorumlusu toplumu birbirinden ayrıştıran, birbirine tahammülsüzleştiren siyaset söylemidir. Toplumda herkes birbirini hasım olarak görmeye başlamış durumda. Olayın vahim tablosu bu. Bu siyaset söylemi derhal terk edilmelidir” dedi.

Yürütülecek soruşturmaya ilişkin de uyarılarda bulunan Gök, “Devlet tarafsız olmalı, bütün yurttaşları eşit görmeli, adil ve tarafsız soruşturma yapmalı” ifadelerini kullandı.

‘ÇOK FAZLA SİLAHLANMA GÖRDÜK’

İlçede yaptıkları incelemeler sırasında sivillerde çok fazla silahlanma olduğunu gördüklerini belirten Gök, “Herkesin cebinde tabancalar, silahlarla rahatça dolaştığı bir ortamda sonuç böyle oluyor. Bu silahlanma nasıl oluyor? Türkiye silahla yaşayan bir toplum haline dönüşmüş. Bunun derhal üzerine gidilmeli” dedi.

Otopsi raporlarının bir an önce açıklanması gerektiğini vurgulayan Gök, ölümler konusunda ciddi iddialar ortaya atıldığını, bunun için otopsi raporlarının açıklanarak ölümlerin meydana gelişiyle ilgili kamuoyunun aydınlatılması gerektiğini söyledi.

CHP olarak itidal çağrısı da yapan Gök, “Bir CHP'li olarak herkese itidal çağrısı yapıyoruz. Adli makamların soruşturmasının neticesini beklemeyi tavsiye ediyoruz. Suruç'umuzu bir an önce bu travmadan çıkarmak hepimizin görevi. Bu, ancak adil olmakla sağlanır. Vicdanları rahatlatacak şekilde suçlulardan hesap sorulmalı. Biz CHP olarak bu olayın bundan sonraki aşamalarını da takip edeceğiz. Olayda hayatını kaybeden tüm tarafların ailelerine başsağlığı diliyoruz” dedi.

‘ESNAF HDP’Lİ, AKSİ BİLGİ BİZE ULAŞMADI’

Olayda PKK iddiaları olduğu yönündeki bir soru üzerine Gök, “Şenyaşar ailesinin HDP'li seçmen olduğu ve esnaflık yaptığı biliniyor. Aksi bir bilgi bize ulaşmadı. Burada adli soruşturmanın rahat yürütülmesine fırsat verilmeli. Bütün ölenlerin yakınlarının vicdanlarını sarsmayan bir soruşturmanın yapılmasını bütün Suruç bekliyor” diye konuştu.

BAKAN FAKIBABA: ADLİ VE İDARİ SORUŞTURMA DEVAM EDİYOR

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, “Suruç'ta yaşanan hadiseden dolayı gerçekten bayram yapamadık. Olayla ilgili adli ve idari soruşturma devam ediyor. Adalete ve yargıya inanıyoruz. Soruşturmanın sonucunda hak yerini bulacaktır” dedi.

KURTULMUŞ: SEÇİM KAMPANYALARINA KAN BULAŞTIRILMIŞ OLDU

AKP Bakırköy İlçe Teşkilatı’nı ziyaret eden Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş, Suruç’ta yaşananlara ilişkin açıklama yaptı. “Bir şenlik havasında devam eden seçim kampanyalarına maalesef gölge düşürülmüş oldu. Seçim kampanyalarına kan bulaştırılmış oldu” ifadelerini kullanan Kurtulmuş, “HDP'liler tarafından yapılan saldırı sonucu son derece elim bir olay ortaya çıktı. Biz siyasetin kanla, kinle, nefretle, gözyaşıyla yapılamayacağına inananlardanız. Bu saldırgan tutum içindeki insanları, grupları, bölücü terör örgütünün gölgesinde siyaset yapanları çok açık bir şekilde kınadığımızı ifade ediyorum” dedi.

BAKAN SOYLU: SURUÇ'TAKİ OLAYIN MÜSEBBİBİ MUHARREM İNCE

İstanbul Beşiktaş’ta Suruç’a ilişkin konuşan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, yine CHP cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce ve HDP milletvekili adayı İbrahim Kaplan’ı hedef aldı. Soylu, Suruç’un sorumlusunun İnce olduğunu iddia etti:

“Burada açık ve net söylüyorum. Şanlıurfa'daki, Suruç'taki olayın sebebi ve müsebbibi Muharrem İnce'dir. Çok nettir. Bunlara bu şımarıklığı veren, bunları siyasetin özünden ayırıp şiddete doğru yönelten anlayışın kendisi Muharrem İnce'dir.”

Bakan Soylu, olayın apaçık ortada olduğunu iddia ederek “Görüntüleri de izledim. Milletvekilimiz esnaf ziyaretine giriyor. Bu ziyarete girdiği zaman şiddetli bir tepkiyle karşılaşıyor. Oradaki kişi açık bir şekilde 'Ben PKK'lıyım sen hangi yüzle buraya geliyorsun' diyor” ifadelerini kullandı.

Konuşmasına HDP’li Kaplan’ı hedef alarak devam eden Soylu, “Söz konusu olaydan 3-4 gün önce 6. sıradaki milletvekili adayı en son birkaç kez daha bunu söylüyor. Meclis'te milletvekilimizin Osman Baydemir'le tartışmasını da sebep göstererek 'Biz bunun hesabını sana soracağız' diye açık açık meydanlarda bunu defalarca ifade ediyor. Eş başkanları Pervin Buldan 'Toprağın altına giren her kardeşimizin hesabını AK Parti iktidarından soracağız' diyor. Bu kadar nefret dili oluşmuş bir siyaset. Bu kadar alçak bir sözde siyaset” dedi. Soylu daha önce de İnce ve Kaplan'ı hedef göstermişti.

HDP'DEN ÖN RAPOR: SURUÇ'TA NE YAŞANDI?

Halkların Demokratik Partisi, 14 Haziran'da Suruç'ta yaşananlara ilişkin ön rapor hazırladı. Rapor şöyle:

"OLAY  

25 yıldır Suruç Belediye binasının arkasındaki alanda esnaflık yapan Esvet Şenyaşar ve çocuklarının işlettiği işyerine 12 Haziran 2018 tarihinde seçim çalışması için gelen AKP Milletvekili Adayı İbrahim Halil Yıldız ve beraberindekiler ile Şenyaşar ailesi arasında sözlü bir tartışma yaşanmış ve tartışma kavga yaşanmaksızın sonlanmıştır. 

14 Haziran 2018 Perşembe günü milletvekili adayı Yıldız ve yakınları Şenyaşar ailesinin işyerine yeniden gelmiştir.  Sözlü olarak başlayan tartışma bu defa şiddete dönüşmüş, milletvekili adayı Yıldız ve beraberindekiler Adil, Celal ve Ferit Şenyaşar kardeşlere uzun namlulu silahlar ve tabancalar kullanmak suretiyle saldırmışlardır.

Bu saldırı sonucunda yaralan baba Şenyaşar’ın 3 oğlundan Adil ve Celal ambulans ile Suruç Devlet Hastanesi’nin acil servisine; Ferit ise Urfa merkezdeki Balıklıgöl Devlet Hastanesi’ne getirilmiştir. Baba Esvet, Suruç Devlet Hastanesi’ne götürülen oğullarının yanına yürüyerek gitmiştir.

AKP Urfa Milletvekili Adayı Yıldız’ın talimatı ile yakınları önce hastanedeki güvenlik kameralarını tahrip etmiş, ardından baba Esvet Yaşaroğlu’nun oğullarından birini acil serviste tedavi altında iken, diğer oğlunu ise Suruç Devlet Hastanesi önünde katletmişlerdir. Baba Esvet başına oksijen tüpü vurularak darp edilmiş ağır yaralanan baba Gaziantep 25 Aralık Hastanesi’ne götürülmüş, 15 Haziran’da çocukları Suruç’ta defnedilirken hayatını kaybetmiştir.

HEYET

Yaşanan olayı incelemek üzere 15 Haziran 2018 Cuma günü Eş Genel Başkan Yardımcımız ve Batman milletvekilimiz Ayşe Acar Başaran, Adana Milletvekilimiz Meral Danış Beştaş, Diyarbakır Milletvekillerimiz Nimetullah Erdoğmuş, Sibel Yiğitalp ve Urfa Milletvekili Adaylarımız ve DBP Eş Genel Başkan Yardımcısı Hacer Özdemir'den oluşan heyetimiz Suruç’a gitmiştir. İnceleme yapan heyetimizin öğrenmiş olduğu bilgiler şöyledir:

Olay yerini ziyaret eden heyetimiz, olayın gerçekleştiği alanı net şekilde gören güvenlik kameraları, 360 derece açıyla görüntü alan Mobese kameraları ve çevredeki işyerlerinin güvenlik kameralarının olduğunu gözlemlemiştir. Bahsi geçen bilgiler olay günü orada bulunan birçok müşteri ve esnaf tarafından teyit edilmiştir.

OLAYIN MEYDANA GELİŞİ:

14 Haziran günü saat 15:30 sıralarında Suruç’ta bulunan “Bir Milyoncu Sokağı” olarak adlandırılan sokakta AKP Urfa Milletvekili Adayı İbrahim Halil Yıldız, beraberindeki heyet ve silahlı korumalarıyla birlikte esnaf ziyareti gerçekleştirdiği sırada İstanbul Ucuzluk Pazarı isimli işyeri sahibi Esvet Şenyaşar ve ailesine ait dükkana girdiklerinde oğul Celal işyerinin içerisinde iken, bir diğer oğul Adil Şenyaşar işyerinin kapısındadır.

Adil’in, Milletvekili Adayı İbrahim Halil Yıldız içeri girmek isteyince “Kadın müşteriler var içeri girmeyin, müşteriler rahatsız oluyor” demesi üzerine Yıldız “Biz namussuz muyuz ki içeri almıyorsun” demiş ve taraflar tartışmaya başlamış ve İbrahim Halil Yıldız’ın korumalarından ismi tespit edilemeyen biri Adil’e tokat atmıştır. Tartışma büyüyünce korumalarca Adil Şenyaşar’ın bacağına silahla ateş edilmiştir.

Bu arada vekil adayının koruma ve yakınları, Adil Şenyaşar’a sopa ve bıçakla saldırmaya devam etmişlerdir. Bu esnada yine kendilerine ait yan dükkanda bulunan Adil Şenyaşar’ın kardeşi Ferit Şenyaşar, kardeşi Adil’in vurulduğunu duyunca olay yerine tabanca ile gelip milletvekili yakınları ve korumalarına ateş açmış, o anda karşılıklı açılan ateş sonucu milletvekili İbrahim Halil Yıldız’ın ağabeyi Mehmet Şah Yıldız ve ismi tespit edilemeyen başka bir kişi ile beraber Celal Şenyaşar olay yerinde yaralanmıştır. Yaralananlar Suruç Devlet Hastanesi’ne kaldırılmıştır. Yaralılar hastaneye vardıklarında milletvekili adayı İbrahim Halil Yıldız’ın ağabeyi Mehmet Şah Yıldız vefat etmiştir.

Bunun üzerine vekil adayının yakınları Celal Şenyaşar’ı tedavi altında bulunduğu odada doktorların gözü önünde bıçakla ve diğer kesici aletlerle öldürmüşlerdir.  Diğer yaralı Adil Şenyaşar ise tabanca ile vurularak hastane içerisinde hemşire ve doktorların gözü önünde öldürülmüştür. Bu sırada baba Esvet Şenyaşar hastaneye gelmiş, hastane acil girişinde milletvekili adayı İbrahim Halil Yıldız’ın yakınları tarafından linç edilmeye çalışılmış ve orada bulunan tüp benzeri bir metal ile kafasına vurulmuştur. Milletvekili adayı yakınları aynı zamanda hastanede bulunan kameraları kırmış ve delilleri yok etmeye çalışmışlardır.

Yaşanan olayla ilgili olarak tanık anlatımlarına başvurulmaya çalışılmış, ancak birçok tanık beyanda bulunmasına rağmen güvenlik gerekçesi ile isim bildirmek istememiştir.

İsmini vermekten çekinen ve olay esnasında hastanede olan bir şahıs; Saat 17:00 sıralarında bir yakınımı ziyaret etmek amacıyla hastaneye gitmiştim. Tam o saatte hastaneye yaralıların getirildiğini öğrendim, hastanenin içi ve dışı çok kalabalıktı. Suruç’ta herkes birbirini tanıdığı için AKP Milletvekili adayı ve Şeyis köyünden olan İbrahim Halil Yıldız’ın akrabaları birdenbire hastaneye doldu. Milletvekili adayının yakınları hastaneye girerken kapıda birçok çevik kuvvet polisi vardı, ancak polisler bu kişilerin içeri girmelerine engel olmadılar. O sırada korktuğum için hastane içerisine girmedim, ancak dışarıya sesler geliyordu Kürtçe  “me quşt, me quşt - (öldürdük, öldürdük)” diye bağırıyorlardı. İçeriden silah sesleri geliyordu. Ve alkışlamaya başladılar. Havaya ateş açtılar. Havaya ateş edilmesinin ardından polisler, bu grubu ikaz edip dağılın dedi. Grup dağılmayınca polisler de havaya ateş açtı. Polisler o anda kimseyi gözaltına almadı.” şeklinde beyanda bulunmuştur.

İsmini vermekten çekinen Suruç Devlet Hastanesi’nde görevli bir sağlık çalışanı beyanında şunları söylemiştir: Olay günü 15:50 sıralarında soyadı Yıldız olan bir yaralıyı Suruç Devlet Hastanesine getirdik, geldiğimizde AKP Milletvekili Adayı İbrahim Halil Yıldız hastanedeydi. Hastane içinde ve bahçesinde polisler vardı. Akabinde 16:00 sıralarında ise durumu nispeten hafif olan başka bir yaralıyı Urfa merkeze, hastaneye götürdük. Ben Suruç’a döndükten sonra Celal, Adil başka hastanelere sevk edilmiş, ancak hastane bahçesinde toplanan Yıldız ailesine mensup taraftarlarca sevklerine izin verilmemiştir. Ambulansların anahtarlarına el konuldu, tekerlerine ateş açılarak patlatıldı, ambulansın ön ve arka camları kırıldı ve şoför arkadaşlarımız bu grup tarafından ölümle tehdit edildi ve darp edildi. Yine olay yerinde bu grup tarafından bir askerin burnu kırılarak darp edildi. Bütün bunları yatıştırmak amacıyla milletvekili Eşref Fakıbaba taraftar grubu sakinleştirmeye çalışsa da başarısız oldu. Esvet Şenyaşar yürüyerek hastaneye gelmesine rağmen Yıldız ailesi taraftarlarınca acil servisin sarı alanında kafasına oksijen tüpüyle vurularak linç edilmeyle çalışıldı. Esvet Şenyaşar’ın başının ezilmesiyle fışkıran kan, acil servisin sarı alanındaki duvarına fışkırmıştır. Gece geç saatlerde ise kan izlerinin olduğu bu alan yıkandıktan sonra boyanmıştır. Acil servis bölümündeki kameraların ise tahrip edildiğini gördüm, ayrıca olayın yaşandığı acil servise saat gece 2 sularında savcının geldiğini de gördüm .

İsmini vermek istemeyen bir komşu işyeri sahibi tanık beyanında şunları söylemiştir: Aslında son 3 gündür dükkanlarımızın bulunduğu yere geliyorlardı. 13 Haziran’da da geldiler, biz de esnaf olarak size oy yok dedik. Bir gün sonra daha kalabalık geldiler, hazırlık yapmış gibilerdi. 30’a yakın adamla geldiler. Esnafın dağıttığı sarı kırmız yeşil toka ve pili ve aksesuarları toplamamızı istediler. Bu sırada sözlü bir tartışma yaşandı. AKP’li vekilin adamları arkadaşımıza tokat attı. Sonra tartışma daha da büyüdü. Esnafta silah yoktu ama onlar silah sıktı, Celal ve Adil kendilerini sopa ve bıçakla korumaya çalıştı. Bu olaylar polislerin gözü önünde yaşandı, sivil polisler izliyordu. Yaralıları dahi hastaneye doğru dürüst kaldıramadık.

Konu ile ilgili olarak Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Başkanı Servet Gören; AKP milletvekili adayı İbrahim Halil Yıldız ve kardeşleri bir esnafın, tuhafiyecinin dükkanına giriyor. Esnaf da duruma tepki gösterince silahlı kavga çıkıyor. Onlar da saldırıyor. Hastaneye götürülen baba ve oğlu da orada katledildi” diye beyanda bulunmuştur.

Urfa Tabipler Odası Başkanı Ömer Melik; olay sonrası Suruç Devlet Hastanesini ziyaret ettiklerini ve yaptıkları gözlemler sonucunda olay sonrası herhangi bir güvenlik önleminin alınmadığı, savcılık tarafından soruşturmaya konu edilen olayla ilgili olarak delillerin sağlıklı bir şekilde toplanmasına yönelik bir çalışmanın olmadığı, hastane içerisinin savaş alanı haline geldiği, her yerin temizlendiği, olayla ilgili delillerin korunması yönünde önlem alınmadığı, kameraların tahrip edildiği, meslektaşımız olan doktor ve sağlıkçı arkadaşlarımız ile görüştüğümüzde ciddi bir güvenlik zafiyetinin olduğunu, aldığımız bilgilere göre hastaneye yaralıların gelmesiyle birlikte 100-150 kişilik bir grubun hastaneye gelip yaralılara hunharca saldırdığı, kimi yaralıların kesici aletlerle boğazlarının kesildiği, kimi yaralıların kafalarının oksijen ve yangın tüpüyle ezildiği ve ayrıca yaralıların kurşunlandığını söylemiştir.

Anlatılanlar, olay günü orada bulunan isminin açıklanmasını istemeyen birçok esnaf tarafından teyit edilmiştir. Yine hastanede gerçekleşen linç eylemine şahit olan ismini açıklanmasını istemeyen görgü tanıklarının heyete aktarmış olduğu bilgiler oldukça dehşet vericidir.

Hastanede öldürülen baba ve oğlu Celal'ın öldürüldüğünü gösteren kamera kayıtları muhafaza altına alınamamıştır. Acil servisteki kan izleri olay yeri inceleme ekibi gelmeden temizlenmiştir. Duvarlardaki kan lekeleri alelacele temizlenerek yeniden boyamış ve deliller ortadan kaldırılmaya çalışılmıştır. Sağlık çalışanlarıyla yapılan görüşmelerde tehdit edildikleri ve konuşmak istemedikleri  gözlemlenmiştir.

Hastanedeki linç girişimi esnasında hastanede Urfa Valisi, Suruç Kaymakamı, Bakan Eşref Fakıbaba'nın hastane dışında hazır oldukları görgü tanıklarınca tespit edilmiştir. Yine olay saatinde milletvekilimiz Nimettullah Erdoğmuş’la yaptığı telefon görüşmesinde Urfa Valisi kendisinin de hastanede olduğunu  belirtmiştir.

Görgü tanıklarının heyete aktarmış olduğu bilgiler oldukça dehşet verici iken, havuz medyası ve nefret dili kullanan iktidarın söylemi de bir o kadar endişe vericidir. Bu vahim olayın aydınlatılabilmesi için baroları, başta İnsan Hakları Derneği olmak üzere tüm insan hakları örgütlerini inceleme yapmaya ve olayın takipçisi olmaya çağırıyoruz."

AF ÖRGÜTÜ: DERHAL TARAFSIZ VE BAĞIMSIZ BİR SORUŞTURMA BAŞLATILMALI

Uluslararası Af Örgütü, Suruç'ta Suruç'ta yaşananlara ilişkin derhal bağımsız ve tarafsız bir soruşturma başlatması çağrısı yaptı.

Yetkililere seslenen Uluslararası Af Örgütü Türkiye Strateji ve Araştırma Yöneticisi Andrew Gardner, şunları söyledi:

“Türkiyeli yetkililer konuyla ilgili derhal bağımsız ve tarafsız bir soruşturma başlatmalı. Gerginliğin bir an önce düşürülmesi ve kamu düzeninin sağlanması adına gerekli tüm adımlar atılmalı. Bu tarz saldırılar kesinlikle cezasız kalmamalı.” (HABER MERKEZİ)

ÖNCEKİ HABER

Çiftliğe yıldırım düştü; 8 büyükbaş hayvan öldü

SONRAKİ HABER

Sudan’da eylemler sürüyor: Eczacılar başkentte greve başladı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa