YSK kesin aday listesini açıkladı; 33 yeni isim yer aldı
Fotoğraf: Ahmet İzgi/AA

YSK kesin aday listesini açıkladı; 33 yeni isim yer aldı

27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi'ne ilişkin kesin aday listesinde seçime katılacak 8 parti 33 milletvekili adayını değiştirdi.

Yüksek Seçim Kurulunun (YSK), 24 Haziran Pazar günü yapılacak 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi'ne ilişkin kesin aday listesinde 38 yeni isim yer aldı.

Resmi Gazete'de yayımlanan  27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi'ne ilişkin kesin aday listesinde, YSK tarafından 26 Mayıs'ta açıklanan geçici aday listesine göre farklılıklar bulunuyor.

Buna göre, kesin aday listesinde seçime katılacak 8 parti 33 milletvekili adayını değiştirdi. 

AK Parti'den 1, CHP'den 1, MHP'den 2, HDP'den 13, HÜDA PAR'dan 1, Vatan Partisinden 3, Saadet Partisinden 6, İyi Partiden 6 adayın yerine başka isimler listeye girdi.

Partilere göre en fazla aday değişikliği HDP'de yaşandı. 

Geçici aday listesinde Diyarbakır'dan 8 aday gösteren Saadet Partisi, 9'uncu sıradan sıradan itibaren 4 yeni ismi daha milletvekili adayı gösterirken, Bursa'dan bir adayın sırasını değiştirdi. 

LİSTENİN TAMAMINA ERİŞMEK İÇİN TIKLAYIN

Balıkesir'den ise bağımsız bir adayın ismi kesin aday listesinde yer aldı.

Geçici milletvekili adayı listesinde olan ancak kesin milletvekili aday listesinde bulunmayan ve yerine konulan isimler ve kentleri şöyle:

 PARTİ ŞEHİR SIRA  ESKİ ADAY YENİ ADAY
 AK Parti Adana 8 Samir Altunkaynak Mehmet Akif Dostbil 
 HDP Adana 10 İbrahim Yakut Eser Çapar
 HDP Adıyaman 5 Mehmet Selim Özbek İsmet Ardıç
 İyi Parti Afyonkarahisar 5 Alper Yağcı Merve Balandı
 HDP Ağrı 3 Talha Kaya Abdullah Koç
 Vatan Partisi Ankara 1. Bölge 6 Hasan Fırat Kayaönü Ali Yüksel
 MHP Ankara 2. Bölge 9 Vedat Köseoğlu İlkay Uyar Kaba
 HDP Ardahan 2 Yaşar Kaya Öztürk Polat
 Bağımsız Aday Balıkesir 1  Engin Günaydın 
 İyi Parti Bilecik 2 Batuhan Atalay Merve Bektaş
 Saadet Partisi  Bingöl  3  Vural Koşunkartay   Ahmet Turan Tursun 
 HDP Bursa 1. Bölge 10 Zeki Soyuşen  Mehmet Zahir Sarıtaş
 Saadet Partisi  Bursa 1. Bölge  6 Cengiz Arslan  Ersin Göktepe 
 Saadet Partisi  Bursa 2. Bölge  3 Ebrar Gülsüm Aygün  Hamza Aygün 
 Saadet Partisi  Bursa 2. Bölge  4 Hamza Aygün  Ensari Altınışık 
 HDP  Çankırı  2 Hüseyin Yekta Erpolat   Dilan Çetin 
 MHP Diyarbakır 2 Rabia Görmez  Abdulkadir Aytekin 
 Saadet Partisi  Diyarbakır  9  Fatih Yokuş 
 Saadet Partisi   Diyarbakır   10  Ayşe Dağ 
 Saadet Partisi   Diyarbakır   11  Yunus Yıldırım 
 Saadet Partisi   Diyarbakır   12  Zeki Dilek 
 İyi Parti Edirne 1 Mehmet Akalın  İmren Çakırlar 
 CHP Elazığ 5 Mesut Başkan  Kadir Metin Öztürk 
 Vatan Partisi Eskişehir 7 Ayçan Aybüke Yıldırım  Nalan Bekman 
 İyi Parti Eskişehir  5 Emre Demir  Erkan Bursalı 
 HÜDA PAR Hakkari 1 Cemal Demirayak Yalçın Tay
 HDP Gaziantep  8 Umut Baran  Mizgin Yaman 
 HDP İstanbul 1. Bölge 18 Kuvvet İhsan Lordoğlu Alican Çağrı Gökçek
 HDP İzmir 1. Bölge 14 Hayri Etyemez Kerem Ay
 Saadet Partisi Karabük 2 Mehmet Yüce Hüsnü Latif Alper
 HDP Kocaeli 8 Ferhat Demirelli Necmettin Doğrul
 HDP Kocaeli  10 Damla Bağcı Maşallah Beyret
 Saadet Partisi Kocaeli   11 Fatma Betül Uludağ Sevil Ertatar
 İyi Parti Konya 10 Nazmi Sırıt Oğuz Şimşek
 İyi Parti Konya 14 Derya Özgülcü Abdullah Mahmut Tunçez
 HDP Malatya 6 Sinan Öztürk   Yusuf Bozkuş 
 HDP Manisa 1 Lezgin Botan   Sırrı Sakık
 Saadet Partisi Şanlıurfa 3 Hüseyin Mete Rıdvan Söylemez
 Vatan Partisi Şırnak 3 Büşra Şahin Yiğit Alp Yurdakul

(AA) 

Son Düzenlenme Tarihi: 31 Mayıs 2018 08:46
www.evrensel.net
ETİKETLER Erken SeçimYSK