15 Mayıs 2018 16:15
Son Güncellenme Tarihi: 16 Mayıs 2018 11:01

İsrail, Türkiye'nin İsrail Başkonsolosunun ülkeden ayrılmasını istedi

İsrail, Türkiye'nin Kudüs Büyükelçisinin ülkeyi terk etmesini istedi. Bunun üzerine Türkiye de 2 İsrail başkonsolosunun ülkeyi terk etmesini istedi.

İsrail, Türkiye'nin İsrail Başkonsolosunun ülkeden ayrılmasını istedi

Fotoğraf: Mustafa Hassona/AA

Paylaş

Türkiye’nin Filistin nezdindeki Kudüs Başkonsolosu Büyükelçi Gürcan Türkoğlu’nun İsrail Dışişleri Bakanlığı’na çağrıldığı ve istişarelerde bulunmak üzere bir süreliğine Türkiye’ye dönmesinin istendiği bildirildi.

İsrail Dışişleri Bakanlığı Sözcülüğünden yapılan yazılı açıklamada, "Türkiye’nin Kudüs’teki Başkonsolosu Dışişleri Bakanlığına çağrılarak, kendisinden istişarelerde bulunmak üzere bir süreliğine ülkesine dönmesi istendi" denildi.

BÜYÜKELÇİ NAEH'İN BİR SÜRELİĞİNE ÜLKESİNE DÖNMESİ İSTENDİ

İsrail’in Ankara Büyükelçisi Eitan Naeh, Gazze’de yaşanan olaylar nedeniyle Dışişleri Bakanlığı’na çağrıldı. Dışişleri’nden yapılan açıklamaya göre, elçiye “bir süre ülkesine dönmesinin uygun olacağı” bildirildi.

Ankara'dan İstanbul'a gelen Naeh, saat 11.15 uçağıyla Tel Aviv'e gidecek.

Öte yandan Dışişleri Bakanlığı, Türkiye’nin Tel Aviv Büyükelçisi Kemal Ökem’i de Ankara’ya çağırmıştı. Ökem, dün (14 Mayıs) saat 13.05’te Esenboğa Havalimanı’na indi.

İSRAİL'İN İSTANBUL BAŞKONSOLOSU'NUN DA ÜLKESİNE DÖNMESİ İSTENDİ

Türkiye, İsrail'in Ankara Büyükelçisi'nden sonra İstanbul Başkonsolosu'nun bir süreliğine ülkeden ayrılmasını istedi.

Dışişleri Bakanlığı, İsrail'in İstanbul Başkonsolosu Yosef Levi Sfari'nin bir süreliğine ülkesine dönmesini istedi. AA'nın diplomatik kaynaklardan edindği bilgiye göre, Başkonsolos Sfari'nin İsrail'in Filistinlilere yönelik saldırılarından sonra yaşanan gelişmeler üzerine bir süreliğine ülkesine dönmesi talep edildi. (HABER MERKEZİ)

ÖNCEKİ HABER

KONDA Genel Müdürü Ağırdır: AKP parlamento çoğunluğunu yitirebilir

SONRAKİ HABER

Avcılar’da CHP çatlağı: Belediye meclis üyeleri listesinde imzamız yok

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa