Facebook, veri skandalına rağmen kârını yüzde 63 artırdı
Fotoğraf: Pixabay

Facebook, veri skandalına rağmen kârını yüzde 63 artırdı

Facebook, mart ayında patlak veren veri skandalına karşın yılın ilk 3 ayında 4 milyar 900 milyon dolar kâr etti.

Sosyal medya şirketi Facebook, geçen ay ortaya çıkan veri skandalına karşın yılın ilk 3 ayında 4 milyar 900 milyon dolar kâr etti. Facebook böylece geçen yılın aynı dönemine kıyasla kârını yüzde 63 artırmış oldu.

BBC Türkçe’nin haberine göre 2017’nin ilk 3 ayında 8 milyar dolar gelir elde eden Facebook, bu yılın ilk 3 ayında ise gelirini 11 milyar 900 milyon dolara çıkardı.

Dünyanın en değerli sosyal medya şirketi konumunda olan Facebook, aylık aktif kullanıcılarının sayısının da 2 milyar 200 milyona ulaştığını açıkladı.

Bu da geçen yılın aynı dönemine kıyasla yüzde 13 oranında bir artış anlamına geliyor.

28 BİNE YAKIN ÇALIŞANI VAR

Facebook'un çalışanlarının sayısı da 28 bine yaklaştı. Şirketin kurucusu ve CEO'su Mark Zuckerberg, önlerindeki önemli güçlüklere karşın 2018'e güçlü bir başlangıç yaptıklarını söyledi.

CAMBRIDGE ANALYTICA SKANDALI

Facebook, mart ayında yaklaşık 87 milyon kullanıcısının bilgilerinin uygunsuz bir şekilde Cambridge Analytica şirketiyle paylaşıldığını itiraf etmişti.

Bu skandal sonrası sosyal medya şirketlerinin denetimi daha yoğun şekilde tartışılır olmuş, dünya çapında Facebook hesaplarının kapatılmasına yönelik bazı kampanyalar başlatılmıştı.

Mark Zuckerberg skandal sonrası ABD Temsilciler Meclisi Ticaret Komisyonu'nda ifade vermiş ve özür dilemişti. (DIŞ HABERLER)

İSMAİL GÖKHAN BAYRAM: Cambridge Analytica: Verilerimiz namlusu bize çevrilmiş bir silaha nasıl döndü?

Son Düzenlenme Tarihi: 26 Nisan 2018 08:34
www.evrensel.net
ETİKETLER Facebook