24 Nisan 2018 13:15
Son Düzenlenme Tarihi: 24 Nisan 2018 13:20

İran'dan ABD'ye nükleer anlaşma uyarısı

İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, ABD'yi uyararak 'Nükleer anlaşmayı bozanlar kötü sonuçlarına katlanır' dedi.

İran'dan ABD'ye nükleer anlaşma uyarısı

Fotoğraf: Ekber Karabağ/DHA

Paylaş

İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, ABD'yi İran'la yapılan nükleer anlaşmayı bozma konusunda uyararak "Anlaşmayı bozanlar kötü sonuçlarına katlanır" dedi.

Doğu Azerbaycan eyaletinin merkezi Tebriz'de halka hitaben konuşan Ruhani, 2015 yılında İran ve dünya güçleri arasında yapılan nükleer anlaşmadan çıkmaya çalışan ABD yönetimini eleştirdi.

Ruhani, "Beyaz Saray'da oturanlar taahhütlerine bağlı kalsa da kalmasa da İran halkı ve devleti onların her türlü komplo ve planına karşı dimdik duracaktır. Her zamandan daha güçlü taahhütlerimize bağlıyız ancak birileri bunu bozarak milletimize ihanet ederse kötü sonuçlarına katlanır" dedi.

İran'ın nükleer anlaşmadaki olası tüm senaryolara karşın planlarının olduğunu söyleyen Ruhani, "ABD, Siyonizm ve bölgenin gerici Arap ülkelerinin komplosu gelişmemizi engelleyemeyecek" diye ekledi.

İran'la P5+1 ülkeleri (ABD, İngiltere, Çin, Fransa, Rusya ve Almanya) arasında 2015 yılında varılan nükleer anlaşmayı sık sık eleştiren ABD Cumhurbaşkanı Donald Trump, anlaşmadan çıkma yönündeki niyetini daha önce beyan etmişti. (Tahran/DHA)

ÖNCEKİ HABER

İstanbul'da taksi şoförü tartıştığı yayayı bıçakladı

SONRAKİ HABER

Aatif Chahechouhe, Fenerbahçe'den Çaykur Rizespor'a transfer oldu

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa