09 Nisan 2018 17:31
Son Güncellenme Tarihi: 09 Nisan 2018 17:51

CHP'den Çorum ve Yozgat şeker fabrikalarının özelleştirilmesine tepki

CHP'li milletvekilleri, Özelleştirme İdaresi önüne gelerek Çorum ve Yozgat şeker fabrikalarının ihale görüşmelerini protesto etti.

CHP'den Çorum ve Yozgat şeker fabrikalarının özelleştirilmesine tepki

Paylaş

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağababa koordinasyonunda kurulan CHP şeker komisyonu üyeleri, Özelleştirme İdaresi önüne gelerek Çorum ve Yozgat şeker fabrikalarının ihale görüşmelerini protesto etti.

Özelleştirme İdaresi Başkanlığına gelen Ağababa ve beraberindeki CHP şeker komisyonu üyeleri, bina önünde basın açıklaması yapmak istedi. Özelleştirme İdaresinin güvenlik görevlilerinin karşı koyması üzerine tepki gösteren Ağababa ve beraberindekiler, basın açıklaması yapmakta kararlı olduklarını bildirdi. 

Ağababa, daha sonra burada yaptığı açıklamada, 45 günden beri şeker fabrikalarının satılmaması için Türkiye'nin bir çok ilinde mücadele ettiklerini, fabrikaların satışına karşı birçok sivil toplum kuruluşunun kendileri ile birlikte satışa karşı tavır aldığını ifade etti. 

Burada siyasi muhalefet için bulunmadıklarını belirten Ağababa, şekerin tüm dünyada stratejik ve gıda bağımsızlığı açısından önemli bir ürün olduğunu,fabrikaların özelleştirilmesinin Türkiye'nin yararına olmadığını öne sürdü. 

Özelleştirmelerin derhal durdurulmasını isteyen Ağababa, bu konudaki mücadelelerinin süreceğini kaydetti.  (AA)

Fotoğraf: Evrim Aydın

ÖNCEKİ HABER

TRT, yayınlanmayan çizgi filme 15 milyon ödeme yaptı

SONRAKİ HABER

Konya'da 6 gün içinde 3 yeni obruk oluştu

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa