30 Mart 2018 17:11

Tekirdağ 2 No'lu F tipinde tutukluların gökyüzünü görmesi de yasak

Tekirdağ 2 No'lu F Tipi Cezaevinde, havalandırmaların üstüne çekilen tel örgülerle tutukluların gökyüzünü görmesi de engelleniyor.

Tekirdağ 2 No'lu F tipinde tutukluların gökyüzünü görmesi de yasak

Paylaş

Tekirdağ 2 No’lu F Tipi Cezaevindeki tutuklular, havalandırmalara yapılan tel örgülerle gökyüzünü görmelerinin engellendiğini bildirirken Kırıklar 2 Nolu’daki tutuklular da hak ihlallerine karşı açlık grevine başlayacaklarını açıkladı.

Tekirdağ 2 No'lu F Tipi Cezaevinde bulunan tutuklular, aileleri aracılığı ile yaşadıkları sorunları aktardı. Tutuklular, cezaevindeki havalandırmalarının üstünün tel örgülerle kapatılmasının ardından bulundukları yerlerin kafes haline getirildiğini belirtti. Tüm tutuklu koğuşlarının sistematik baskı altına alınmaya çalışıldığını aktaran tutuklular, sayım sırasında tahrik edici konuşmalarla provoke edilmeye çalışıldıklarını bildirdi.

Kırıklar 2 Nolu F Tipi Kapalı Cezaevinde tutulan tutuklular da yakınları aracılığı ile cezaevinde yaşanan hak ihlallerini aktardı. Tutuklular, Fethullah Gülen cemaatine mensup kişiler ve adli tutuklularla aynı koridorlara konulduklarını, sürekli pet şişelerle taciz edildiklerini ve koğuş baskınları ile savunmalarına el konulmaya devam edildiğini bildirdi. Tutuklular, yaşananlar üzerine açlık grevine başlayacaklarını açıkladı. (Tekirdağ/MA)

Yerel Seçim 2019 İl il adaylar ve seçim sonuçları
ÖNCEKİ HABER

‘IŞİD ne zamandır terör örgütü?’ sorusuna aylardır cevap yok!

SONRAKİ HABER

İstanbul'da doğalgaz çalışmasında göçük: 1 kişi hayatını kaybetti

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa