23 Mart 2018 22:12
Son Düzenlenme Tarihi: 23 Mart 2018 22:15

9 yaşındaki Defne, kemanda dünya şampiyonu

Çekya'daki The Josef Micha Uluslararası Keman Yarışması’nda Türkiye'yi temsil eden 9 yaşındaki Defne Güngör, dünya birincisi oldu.

9 yaşındaki Defne, kemanda dünya şampiyonu

Paylaş

Çekya'nın başkenti Prag’da 9-11 Mart tarihlerinde düzenlenen The Josef Micha Uluslararası Keman Yarışması’nda 8-10 yaş arası kategoride Türkiye’yi temsil eden Defne Güngör, dünya birincisi oldu. Yarışmada F. Drdla’nın “Carmen Fantasy” isimli eserini başarıyla yorumlayan Güngör, Prag’daki bir müzik okulunda düzenlenen yarışmanın 9-10 yaş kategorisinde de başarılı olarak, diğer kategorilerin birincileri ile birlikte 11 Mart’ta Çekya radyosunda canlı yayınlanan bir de konser verdi. Güngör’ün 4 yaşından bu yana piyano çaldığı, keman eğitimine ise okulunda 2.5 yıl önce Keman Öğretmeni Vseslava Kudinova ile başladığı öğrenildi.

USTA SINIFINA DAVET EDİLDİ 

Müzik öğretmeni annesi  Duygu Güngör ile resim öğretmeni babası Mustafa Güngör, çocuklarının, başarısıyla Avusturya’nın Viyana kentindeki Prof. Dora Schwarzbeg Academy’de masterclass (usta sınıfı) eğitimi için davet edildiğini söyledi. (Adana/DHA)

ÖNCEKİ HABER

Hakkari'de 30 bölge, 'özel güvenlik bölgesi' ilan edildi

SONRAKİ HABER

‘Rus uçakları İdlib’e hava saldırısı düzenledi’

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa