14 Mart 2018 13:38

Antalya’da sosyal medya operasyonu: 9 gözaltı

Antalya’da sosyal medya paylaşımları gerekçe gösterilerek aralarında HDP yöneticisi ve üyelerinin olduğu 9 kişi gözaltına alındı.

Paylaş

Mahir DOĞAN
Antalya

Antalya’da sosyal medya paylaşımları gerekçe gösterilerek birçok HDP yöneticisi ve üyesi evlerine düzenlenen operasyonla gözaltına alındılar.

Aralarında Halkların Demokratik Partisi (HDP) Antalya il yöneticileri ve  üyeleri ile Tüm Emekli Sen yönetim kurulu üye sininde bulunduğu 9 kişi evlerine yapılan polis baskınıyla gözaltına alındı.

Gözaltına alınanlar arasında HDP Antalya il yöneticileri Burhan Gülseven, Vahide Doğan, Konyaaltı İlçe Yönetim Kurulu Üyesi Osman Topaloğlu, Döşemealtı İlçe Eş Başkanı Mehmet Çobaner, parti üyeleri Hakim Acar, Maşallah Kuluç, M.Ali Sevincek ve  Tüm Emekli Sen yönetim kurulu üyesi  Hüseyin Mertoğlu’nun gözaltına alındığı ve operasyonun gerekçesinin sosyal medya paylaşımları olduğu iddia edildi. Avukatların verdiği bilgide gözaltı süresi için Savcılığın 7 gün süre verdiği ve gözaltına alınan kişilerin bir kısmı Çallı Emniyet Amirliği binasında tutulurken, bir kısmının da Kepez Sanayi Karakolu’nda olduğunu bildirdiler.
 

Reklam
ÖNCEKİ HABER

14 Mart Tıp Bayramı'nda sağlıkçılara gözaltı

SONRAKİ HABER

Haftann filmleri: ‘Ve Sonra Dans Ettik’ ile ‘Kraliçe Lear’

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa