28 Şubat 2018 17:45

Taciz ve tehditten bırakıldı, 'Erdoğan'a hakaret'ten tutuklu

Antakya'da Gülay Mübarek'i 2 yıl boyunca taciz ve tehdit eden erkek, gözaltına alındıktan sonra serbest bırakıldı, 'Erdoğan'a hakaret'ten tutuklandı.

Paylaş

Hatay’ın Antakya ilçesinde yaşayan 29 yaşındaki Gülay Mübarek’i taciz ve tehdit ettiği gerekçesiyle Hatay Cumhuriyet Başsavcılığının talimatıyla Adana’nın Kozan ilçesinde gözaltına alınan Erdoğan Küpeli, adliyeye sevk edildi. Küpeli, tehdit suçundan adli kontrol kararı ile serbest bırakılırken, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a hakaret ettiği gerekçesiyle tutuklandı. Erdoğan Küpeli, Kozan Cezaevi’ne gönderildi.

29 yaşındaki Gülay Mübarek’in internetten tanıştığı, daha sonra genç kadına sosyal medya üzerinden tehdit ve tacizde bulunan Erdoğan Küpeli hakkında Hatay Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulunuldu. Bunun üzerine Kozan İlçe Emniyet Müdürlüğü tarafından Feke ilçesine bağlı Oruçlu Mahallesi’nde ücretli öğretmenlik yapan ancak Kozan ilçesinde ikamet eden Küpeli, polis tarafından tarafından gözaltına alındı. Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından da görevine son verilen Küpeli, emniyetteki sorgusunun ve sağlık kontrolünün ardından Kozan Adliyesi’ne sevk edildi.

SALONA GİRERKEN BİLE TEHDİT

Kozan Adliyesi’ne elleri kelepçeli olarak getirilen Erdoğan Küpeli, ellerini havaya kaldırarak basın mensuplarına dönüp, “Gülay Mübarek eserin bu eserin, iftiracı” diyerek adliye salonuna girdi.

'ERDOĞAN'A HAKARET'TEN TUTUKLANDI

Hatay’da yaşayan Gülay Mübarek’i sosyal medya üzerinden taciz ve tehdit ettiği iddiasıyla nöbetçi mahkemeye sevk edilen Erdoğan Küpeli, tehdit suçundan adli kontrol kararı ile serbest bırakılırken, yazışmalarında 'Erdoğan’a hakaret ettiği' gerekçesiyle tutuklandı. Erdoğan Küpeli, Kozan Cezaevi’ne gönderildi. (Adana/DHA)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Guta için kimyasal silah incelemesi

SONRAKİ HABER

EMEP'li kadınlardan 25 Kasım çağrıları

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa