29 Ocak 2018 22:25

‘Şirin Payzın’a komployu H.F. ve H.Ç. kurdu’

Sözcü ve Korkusuz yazarı Can Ataklı, Şirin Payzın’ı kovdurmak isteyen isimlerin H.F. ve H.Ç.. olarak açıkladı.

Paylaş

CNN Türk ekranlarında “Ne oluyor?” adlı programı sunan Şirin Payzın’ın “Erdoğan’ı kızdırdığı” gerekçesiyle kovulduğu, daha sonra Saray’la temas kurarak görevine geri döndüğü ortaya çıkmıştı. Sözcü ve Korkusuz yazarı Can Ataklı, olayın perde arkasına ilişkin önemli bir iddia paylaştı.

Ataklı’nın iddiasına göre, Payzın’ı kovdurmak isteyen isimler H.F. ve H.Ç.. İsimleri açık olarak yazmayan Ataklı, yazının devamında verdiği bir notla bu isminlerden birinin Hande Fırat olduğu imasında bulundu.

Şirin Payzın CNN Türk’ten ‘Cumhurbaşkanlığı sizden rahatsız’ denilerek işten atıldı. Payzın’ın, Cumhurbaşkanlığı ile yürüttüğü temaslarlaişe e geri dödüğü iddia edildi. Sözcü yazarı Can Ataklı dünkü yazısında “Saraya yakın bir kaynağım anlattı” diyerek yaşananların perde arkasını kaleme aldı. Yazıya göre Şirin Payzın’ın kovulmasına ilişkin süreç Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Mehmet Uçum’un, Payzın’ın programına konuk edilmesiyle başlamış. Payzın’ı arayan CNN Türk Genel Müdürü Erdoğan Aktaş, sarayın sorduğu sorulardan rahatsız olduğunu belirterek “Üzülüyorum ama artık çalışmayacağız” demiş.  Payzın’ın konuyu Aydın Doğan’la görüştükten sonra Cumhurbaşkanlığı sözcüsü İbrahim Kalın’ı aradığını aktaran Ataklı, “Kalın, ‘Sayın Cumhurbaşkanı böyle bir konudan hiç haberdar olmadı”demiş” diye yazdı. 

‘SARAYA YARANMA VE YÜKSELME’

Payzın’ın atılmasının ise bir komplo ile olduğu iddiasına yer verildi yazıda. Ataklı bundan sonrasını ise şöyle aktardı: “Erdoğan Aktaş sonunda iki isim söylemiş ve ‘Bana onlar söyleyince konuyu ciddiye alıp Aydın Bey’e aktardım. O da ‘o halde işine son verelim de üzerimize gelmesinler’ dedi” diye konuşmuş. Erdoğan Aktaş’ın adını verdiği iki kişiden kadın olanı H.F., Aydın Doğan’ın prensesi olarak tanınıyor. Saraya çok yakın bir isim. Diğeri H.Ç ise erkek o da iktidara çok yakın isimlerden. Öyle anlaşılıyor ki Doğan Grubu’nda ‘Saraya yaranma ve kurum içinde daha da yükselme’ mücadelesi çok çirkinleşmiş.” (MEDYA SERVİSİ)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Almanya-Türkiye ilişkileri tartışıldı

SONRAKİ HABER

Erdoğan yeni ‘yerli ve milli’ halısını “108 metrekare, Hereke” diyerek tanıttı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa