Bilal Erdoğan TÜRGEV’in ardından bir vakıf daha kurdu

Bilal Erdoğan TÜRGEV’in ardından bir vakıf daha kurdu

Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan, TÜRGEV'in ardından mezun olduğu Kartal Anadolu İmam Hatip Lisesinin adıyla Kartal Eğitim Vakfı kurdu.

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan, mezun olduğu Kartal Anadolu İmam Hatip Lisesinin adıyla, Kartal Eğitim Vakfı kurdu. Vakfın kurucuları arasında Kartal İmam Hatip Lisesinden sınıf arkadaşları olan, tartışmalı bir şekilde TRT Genel Müdürlüğüne atanan İbrahim Eren ile KPSS’ye bile girmeden kısa sürede okul müdürü yapılan Mitat Tekçam var.

Vakfın kuruluşu Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında yer aldı. İkematgahı İstanbul olan vakfın amacı ise, “Devletin kamu görevi yükünü azaltmak amacıyla öncelikle Kartal Anadolu İmam Hatip Lisesinde verilen eğitim hizmetlerinin daha yüksek düzeye çıkmasını mümkün kılmak için her türlü çabada bulunmak ve vakıf senedinde yazılı diğer amaçları gerçekleştirmek” şeklinde açıklanıyor. 

Mal varlığı 60 bin TL olan vakfın yönetim kurulu üyeleri ise; Abdulkadir Çay, Ahmet Bayraktutar, Hatice Akıncı Yılmaz, İbrahim Eren, Mahmut İpşirli, Mustafa Sarımermer, Raif İnan’dan oluşuyor.

İbrahim Eren, Bilal Erdoğan’ın Kartal İmam Hatip Lisesinden sınıf arkadaşı. 2016 yılında tartışmalı bir şekilde TRT’nin başına geçirilmişti. Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) tarafından teklif edilen üç aday arasından Eren TRT Genel Müdürlüğüne atanmıştı. Bilal Erdoğan’ın okuldan bir başka sınıf arkadaşı olan Mithat Tekçam.  Değil öğretmen, devlet memuru dahi değilken kısa sürede müdür oldu. (HABER MERKEZİ)

www.evrensel.net