19 Ocak 2018 07:45

NBA All-Star’da ilk beş oyuncuları belirlendi

Format değiştiren NBA All-Star'da ilk beş oyuncuları belirlendi. Doğu ve Batı'da en çok oy alan LeBron James ve Stephen Curry kaptan seçildi.

Paylaş

NBA’de All-Star oylaması tamamlandı. Doğu Konferansı’nda Cleveland Cavaliers’tan LeBron James, Batı Konferansı’nda Golden State Warriors’tan Stephen Curry en çok oyu alan isimler oldu ve takımlarının kaptanı olmaya hak kazandı.

İLK BEŞTE YER ALACAK İSİMLER

Doğu Konferansı’nda Milwaukee Bucks’tan Giannis Antetokounmpo, Philadelphia 76’ers’tan Joel Embiid, Boston Celtics’ten Kyrie Irving ve Toronto Raptors’tan DeMar DeRozan; Batı Konferansı’nda ise Houston Rockets’tan James Harden, Golden State Warriors’tan Kevin Durant ve New Orleans Pelicans’tan Anthony Davis’le DeMarcus Cousins diğer ilk beş oyuncuları oldu.

İlk beşler taraftarlar, oyuncular ve medya mensuplarının oylarıyla belirlendi.

YENİ FORMATTA DOĞU-BATI YOK

All-Star’ın bu sezon başında belirlenen yeni formatına göre en çok oyu alan James ve Curry, takım arkadaşlarını hangi konferanstan oldukları fark etmeksizin kendileri seçecek. Yedek oyuncular, NBA koçları tarafından belirlenecek ve salı günü açıklanacak. Kadrolar 25 Ocak’ta kamuoyuna duyurulacak.

EN ÇOK OYU JAMES ALDI

LeBron James, en çok oyu alan isim olduğu için Stephen Curry’nin önünde ilk seçim hakkına sahip olacak. James’in Curry’nin takım arkadaşı olan, kendisinin de geçtiğimiz yılki finallerde kıyasıya bir rekabete girdiği Kevin Durant’i ya da eski takım arkadaşı Kyrie Irving’i seçip seçmeyeceği merak konusu.

James, toplamda 2 milyon 638 bin 294 oy aldı ve 2 milyon 530 bin 211 oy alan Yunan yıldız Antetokounmpo’yu geride bıraktı. Curry ise 2 milyon 379 bin 494 oyla takım arkadaşı Kevin Durant’in (2 milyon 238 bin 406 oy) önünde yer aldı.

MAÇ 18 ŞUBAT’TA

NBA, yeni formatla All-Star’a yeniden heyecan katmayı umuyor. 2018 All-Star maçı 18 Şubat’ta Los Angeles’ta oynanacak.

ALL-STAR TARİHİ

NBA’de All-Star maçları 1950/51 sezonundan bu yana düzenleniyor. Genel toplamda Doğu’nun Batı’ya karşı 37-29’luk üstünlüğü olsa da 2000’lerin başından bu yana tablo tersine dönmüş durumda. Batı bu dönemde 18 maçta 12 galibiyet aldı. Son 7 maçın da 6’sını Batı kazandı. 2018 All-Star maçı, Batı’yla Doğu’nun karşılaşmadığı ilk All-Star olacak. (SPOR SERVİSİ)

Reklam
Reklamsız Evrensel için abone ol
ÖNCEKİ HABER

Çocuklar için hazırlanan kitapta Aleviler hedef gösterildi

SONRAKİ HABER

Atilla davasında yargıç görüşme detaylarını istedi

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...