18 Ocak 2018 13:23

CHP'li Muharrem İnce genel başkanlığa adaylığını açıklayacak

CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce, CHP genel başkanlığı için adaylığını pazartesi günü duyuracağını açıkladı.

Paylaş

CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce, CHP genel başkanlığı için adaylığını, Ankara'da 22 Ocak Pazartesi günü saat 12.00’de düzenleyeceği toplantıyla duyuracağını söyledi.

Partisinin önceki kurultayında da aday olan ancak CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun gerisinde kalan Muharrem İnce, şubat ayında yapılacak kurultayda genel başkanlığa yeniden aday olacağını açıkladı. CHP'li İnce, adaylığını basın toplantısıyla ilan edeceğini belirterek, "22 Ocak Pazartesi günü, saat 12.00’de, Ankara’da adaylığımı açıklayacağım. Toplantının yeri, henüz belli değil. Toplantı yerini de duyuracağız” dedi.

KOCASAKAL ADAYLIĞINI AÇIKLAMIŞTI

İstanbul Barosunun eski başkanı Ümit Kocasakal dün CHP genel başkanlığına adaylığını açıklamıştı. "Ulusalcıların adayı" olarak nitelenen Kocasakal, dünkü açıklamalarında Canan Kaftancıoğlu'nun İstanbul il başkanı seçilmesine tepki göstermiş ve "Atatürk’e kefere diyen, Mustafa Kemal’in askeri olmaktan rahatsız olanlar, üniter yapıyla sorunu olanlar, HDP güzellemesi yapanlar Atatürk’ün partisinde siyaset yapamaz. Bu partide Atatürk’ün resimleri indirilemez bu bir marifet gibi gösterilemez. Sen Atatürk’ün kurduğu partide olacaksın, onun resimleri sende alerjik reaksiyon yapacak. Bu partide aynı zamanda Saidi Nursi ve Seyit Rıza güzellemesi de yapılamaz. Buna göz yumulamaz. Kimse Atatürkçü, Cumhuriyetçi olmak, bu değerlere sahip olmak zorunda değildir. Bu kişilerin ifadelerini de serbestçe savunup siyaset yapma hakkı vardır ama bunu Atatürk’ün partisinde yapamazlar. Bir sürü böyle parti var veya yeni bir parti kurulabilir" ifadelerini kullanmıştı.

CHP'NİN KURULTAYI 3-4 ŞUBAT'TA

CHP'nin 36. Olağan Kurultayı 3-4 Şubat 2018'de Ankara'da yapılacak ve Genel Başkanın yanı sıra 60 kişilik PM üyesi belirlenecek. (HABER MERKEZİ)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Muş'un köyünde çiçek hastalığı karantinası

SONRAKİ HABER

"Daha ucuzunu bulmak için pazar pazar dolaşıyoruz"

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa