15 Ocak 2018 09:58

Canan Kaftancıoğlu, iktidar medyasının hedefinde

Yeni Şafak, Sabah, Akşam, Star CHP'nin İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu'yu hedef göstermeyi sürdürüyor. Aydınlık da onlardan eksik kalmıyor.

Paylaş

CHP’nin İstanbul il başkanlığına seçilen Canan Kaftancıoğlu’ya yönelik hedef gösterme kampanyası devam ediyor.

İktidar medyası bugün de gazetelerin birinci sayfalarından ve köşe yazarlarıyla Kaftancıoğlu’ya yönelik suçlamalarda bulundu.

Yeni Şafak’ta “CHP’ye darbeci eylemci başkan”, Akşam’da “Hem densiz hem terör sevici”, Star’da “CHP’ye HDP’li başkan” ifadeleri kullanıldı.

AYDINLIK: DERSİMLİ KEMAL'E KOBANİCİ CANAN

Aydınlık’ta “Dersimli Kemal’e Kobanici Canan” manşeti atıldı. Aydınlık, Kobani'de IŞİD işgaline karşı çıkan Kaftancıoğlu'nun bu tutumunu "PKK'ya sahip çıkmak" olarak niteledi. Kılıçdaroğlu'nun Kaftancıoğlu'ya desteğinden rahatsızlığını da Kılıçdaroğlu'nun Dersimliliğini öne çıkararak gösterdi.

Sabah’ta Melih Altınok, Kaftancıoğlu’yu “CHP’ye trol başkan” ifadesiyle hedef alırken Star’da ise Ahmet Kekeç, “İşbirliğiniz hayırlı olsun” başlıklı yazısında “Bu CHP’ye de, bugüne kadar PKK’ya ve FETÖ’ye tek laf etmemiş, sürekli HDP’yi yücelten, Gezi gazisi (Gezi’de elinde taşla görüntü vermişti), çözüm süreci karşıtı ve aynı zamanda “soykırım savunucusu” bir İl Başkanı yakışırdı!” dedi.

Kekeç, sosyal medyada dolaşan ve elinde taş olan bir kişinin Kaftancıoğlu olduğu iddiasına dayanarak “Gezi’de elinde taşla görüntü vermişti” ifadesini kullandı. Ancak Kaftancıoğlu, fotoğrafa ilişkin, “Kim olduğunu bilmediğim bir insan sosyal medyada teşhir ediliyor. Bu kişi için büyük bir hak ihlali.Eşimin sırf şaka yapmak için ‘buldum seni’ yazdığı bir fotoğraf. Asla değilim. Benim olmadığım o kadar belli ki. O kişi ben değilim ama o kişinin hakları gasp ediliyor. Kim olduğunu bilmiyorum” demişti. (MEDYA SERVİSİ)

Reklam
Reklam
ÖNCEKİ HABER

‘Türkiye dünyada en kötü plastik atık yönetimine sahip’ 

SONRAKİ HABER

Kolombiya’da hükümeti protesto eden halka polis saldırdı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa