14 Ocak 2018 19:18
Son Güncellenme Tarihi: 14 Ocak 2018 21:07

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu'ya soruşturma

CHP'nin yeni seçilen İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu hakkında soruşturma başlatıldı. Kaftancıoğlu karalama kampanyasına tepki gösterdi.

Paylaş

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca, CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu hakkında, "PKK-DHKP-C terör örgütü propagandası yapmak", "Türkiye Cumhuriyeti devletini/kurumlarını alenen aşağılamak", ve "Cumhurbaşkanı'na hakaret suçlarını işlediği" iddiasıyla soruşturma başlatıldı.

Sabah'ta yer alan habere göre, Kaftancıoğlu'nun HDP'li vekillerin gözaltına alınması, 16 Temmuz sabahı 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nde askerlerin linç edilmesine tepki gösteren twitter paylaşımları hedef gösterildi.

Akşam Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Murat Kelkitoğlu da Canan Kaftancıoğlu'yu Twitter hesabından hedef göstererek "Çağrımız ses getirdi... Bu paylaşımlar hakkında tespit tutanağı düzenlendi" dedi.

KAFTANCIOĞLU: KARALAMA KAMPANYASI YÜRÜTENLERLE YARGI ÖNÜNDE HESAPLAŞACAĞIM

Canan Kaftancıoğlu ise Twitter hesabından yaptığı açıklamada "Bir doktor ve bir anneyim. Bütün yaşamımı insan hakları mücadelesine adamış biri olarak daima terörü ve terör örgütlerini lanetledim! Tüm amacım ve çalışmalarım Türkiye Cumhuriyeti devletini yüceltmek olup saraya dair eleştirilerim de bu sorumlulukladır. Gerek şahsım, gerek partimle  ilgili karalama kampanyası yürüten herkesle  yargı önünde hesaplaşacağım" dedi.

Canan Kaftancıoğlu, dünkü CHP İstanbul İl Kongresinde 643 oyun 325'inin alarak yeni başkan seçilmişti.

CANAN KAFTANCIOĞLU KİMDİR?

Canan Kaftancıoğlu, 1972 yılında Ordu'da doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini Ordu'da tamamlayan Kaftancıoğlu, 1995 yılında İstanbul Tıp Fakültesi'nden mezun oldu. Mezuniyetinin ardından Sivas Suşehri Devlet Hastahanesi acil biriminde hekim olarak görev yapan Canan Kaftancıoğlu, 1997 yılında İstanbul Tıp Fakültesi Adli Tıp Anabilim Dalı'nda Adli Tıp ihtisasına başladı.

TiHV(Türkiye İnsan Hakları Vakfı) ‘de vaka taraması yaparak “İşkence Olgularının Adli Tıbbi Değerlendirilmesi” isimli teziyle ihtisasını tamamlayan Canan Kaftancıoğlu, 2011-2012 yılları arasında CHP İstanbul Basın, Kültür ve İletişimden sorumlu il başkan yardımcılığı, 2012-2014 yılları arasında İl başkan vekilliği, basından sorumlu il başkan yardımcılığı görevini sürdürmüştür. (HABER MERKEZİ)

Reklam
Reklam
ÖNCEKİ HABER

ABD öncülüğündeki koalisyon: Sınır Güvenlik Gücü kuruyoruz

SONRAKİ HABER

HDP Milletvekili Remziye Tosun: Tüm haklar tehlike altında

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa