08 Ocak 2018 18:13

Malatya'da köylerine maden ocağı istemiyorlar

Malatya'nın Doğanşehir ilçesine bağlı Dedeyazı Mahallesi’nin Kolan mezrasının yüz metre yakınına yapılmak istenen maden ocağı protesto edildi.

Paylaş

Malatya'nın Doğanşehir ilçesine bağlı Dedeyazı Mahallesi’nin Kolan mezrasının yüz metre yakınına yapılmak istenen maden ocağı mahalleliler tarafından protesto edildi. 

Dedeyazı Dayanışma Derneği üyelerinin de aralarında bulunduğu mahalleliler basın açıklaması yaptı. Yapılan basın açıklamasını okuyan Dede Dayanışma Derneği Üyesi Yunus Emre, “Yaşam alanlarımızı işgal eden ve suyumuzu kurutan bir maden işletmesiyle yaşam mücadelesi veriyoruz. Ne tozdan nefes alabiliyoruz, ne de gürültüden evlerimizde oturabiliyoruz. Köylüyüz üretemiyoruz. Tarım arazilerimiz tozdan ve susuzluktan verim alınamayacak hale geldi” diye konuştu. Yaşam alanlarının yok edildiğini belirten Emre, “Huzuru başka yerde arayın, suyunuzu başka yerde bulun denmektedir” dedi. Sorunların çözümüne kadar mücadele edeceklerini belirten Emre, sorunların çözümü için çağrıda bulundu.  (Malatya/EVRENSEL)

ÖNCEKİ HABER

İngiltere’de Başbakan May'den kapsamlı kabine değişimi

SONRAKİ HABER

Fransa'da genel greve devam çağrısı yapıldı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa