06 Ocak 2018 16:33

ORÇEV: Beton değil yeşil alan istiyoruz

ORÇEV'in çağrısıyla bir araya gelen Altınordu halkı, Ordu Büyükşehir Belediyesinin yeşil alanları 'özel proje alanı' kapsamına almasına tepki gösterdi

Paylaş

Ordu Büyükşehir Belediyesinin Ordu Altınordu ilçesinde yeşil alan olan yerleri imar değişikliği ile “özel proje alanı” kapsamına almasına tepki büyüyor.

Ordu’nun denize sıfır yerlerinden başlayan betonlaşmanın doğal göl olan Durugöl’e kadar büyütülmesine tepki gösteren mahalle halkı Ordu Çevre Derneğinin çağrısı ile bir araya gelerek “özel proje alanı” kapsamına alınan alanda basın açıklaması yaparak tepki gösterdiler. Eylemde konuşan Ordu Çevre Derneği Başkanı Gül Ersan, “Biz doğal, sosyal ve kültürel yapısı yozlaşmadan gelişen bir kentte yaşamak istiyoruz. Yaşadığımız yer hakkında söz hakkına sahibiz, onun için buradayız.” dedi.

Projenin gerçekleşeceği Durugöl Mahallesi Muhtarı Haluk Aslan da “Buraya ne yapılacağına mahalleli karar versin. Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı halk oylaması yapsın. Burası göçmen kuşların uğrak yeri. Buranın betonlaştırılması yaban hayata da zarar verecek.” dedi.  

Yeşil alan olarak belirlenen yerde arazisi olanlardan Gökhan Yener de “Yeşil alanın betonlaştırılmasına karşıyız.” şeklinde konuştu.

Altınordu Belediyesi Meclis üyesi de olan Mimar Duygu Canik de projeye dair teknik bilgi verdi. (Ordu/EVRENSEL)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Ankara'da Diyanet'i protesto eden kadınlara biber gazı

SONRAKİ HABER

İran sınırında donarak öldüğü tahmin edilen bir erkek cesedi bulundu

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa