28 Aralık 2017 10:06

Nadal, Avustralya Açık’ta olmayabilir

Diz sakatlığının etkileri süren İspanyol raket Rafael Nadal'ın Brisbane ve Sydney'den çekilmesi Avustralya Açık öncesi soru işaretleri yaratıyor.

Paylaş

Erkekler tenisinde dünya 1 numarası Rafael Nadal’ın sezonun ilk grand slam'i Avustralya Açık’ta oynayıp oynamayacağı belli değil.

Kasım ayı ortasında Londra’da David Goffin’e yenildiğinden bu yana diz sakatlığı sebebiyle maça çıkmayan Nadal, Brisbane ve Sydney’deki turnuvalara da katılmayacağını ilan etti.

Twitter’dan paylaşımda bulunan Nadal, “Bu sene Brisbane’e gelemeyeceğimi üzüntüyle duyururum. Niyetim oynamaktı ancak geçtiğimiz yılki uzun sezon ve hazırlıklara geç başlamam dolayısıyla halen hazır değilim” dedi.

Nadal, 15 Ocak 2018’de başlayacak olan Avustralya Açık için Avustralya’ya gitmeyi planladığını da söyledi ancak 8 Ocak’taki Fast4 turnuvasından da çekilmiş olması kafalarda soru işaretleri yaratıyor.

Nadal’la birlikte Andy Murray de sakatlık sebebiyle durumu belirsiz olanlardan. İskoç raket, kronik kalça sakatlığı sebebiyle Avustralya’ya gelişini erteledi. (SPOR SERVİSİ)

Reklam
Reklam
ÖNCEKİ HABER

2018'de gerçekleşecek gökyüzü olayları

SONRAKİ HABER

Fransa'da genel greve devam çağrısı yapıldı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa