26 Aralık 2017 06:23

Eski milli futbolcu Uğur Boral, 'FETÖ' itirafçısı oldu

'FETÖ' soruşturması kapsamında gözaltına alınan eski milli futbolcu Uğur Boral itirafçı oldu. İfade veren Boral, adli kontrolle serbest bırakıldı.

Eski milli futbolcu Uğur Boral, 'FETÖ' itirafçısı oldu

Paylaş

"FETÖ’nün futbol yapılanması" soruşturması kapsamında gözaltına alınan eski milli futbolcu Uğur Boral itirafçı oldu. İfadesinde isimleri isimler veren Boral, adli kontrolle serbest bırakıldı. Aynı operasyon kapsamında daha önce gözaltına alınan eski milli futbolculardan Ömer Çatkıç ile Zafer Biryol tutuklanırken, Bekir İrtegün ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Habertürk'ün aktardığına göre itirafçı olduğu belirtilen eski futbolcularla ilgili soruşturmayı yürüten polisin, geçtiğimiz günlerde bir dönem Fenerbahçe ve Beşiktaş’ta da oynayan Uğur Boral’ı gözaltına aldığı ortaya çıktı. Boral’ın gözaltına alındıktan sonra itirafçı olarak ifade verdiği öğrenildi.

Uğur Boral’ın ifadesinde, 2003 yılında Gençlerbirliği’nde oynadığı dönemde 'FETÖ' ile tanıştığını, düzenlenen çeşitli sohbetlere katıldığını söylediği belirtildi. Boral’ın kendi döneminde katıldığı çok sayıda sohbette yer alan futbolcuların adını verdiği öğrenildi. Boral’ın itiraflarında önemli futbolcuların adının geçtiği öne sürüldü.

Öte yandan Boral'ın Bank Asya’ya 950 bin lira yatırdığı aktarıldı. (HABER MERKEZİ)

ÖNCEKİ HABER

696 sayılı KHK: Hukuk devleti resmen sona erdi

SONRAKİ HABER

Facebook, Sputnik’e ait sayfaları kaldırdı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa