12 Aralık 2017 17:49

Eskişehir’de Kudüs eylemi

ABD’nin Kudüs’ü İsrail'in başkenti olarak tanıması, Eskişehir’de DİSK, KESK, TMMOB, TTB ve siyasi partiler tarafından protesto edildi.

Eskişehir’de Kudüs eylemi

Paylaş

ABD’nin Kudüs’ü İsrail'in başkenti olarak tanıması Eskişehir’de DİSK, KESK, TMMOB, TTB ve siyasi partiler tarafından protesto edildi. Adalar Migros önünde toplanan Eskişehirliler “Katil ABD Orta Doğudan defol", "Filistin halkı yalnız değildir” sloganları attı.

'FİLİSTİN ON YILLARDIR ZULME UĞRUYOR'

Kurumlar adına basın açıklamasını okuyan Eğitim Sen Eskişehir Şube başkanı Faik Alkan, “ABD’nin kendisin aldığı ve 22 yıldır uygulanmayan ‘Kudüs'ün İsrail'in başkenti olduğuna dair kararı’ halkların bir arada yaşama iradesine açıkça provokasyondur. Kudüs kadimdir ve halkların kardeşliğinin bir arada yaşama başkentidir. Maalesef bugün emperyalistlerin ve bölgede ki işbirlikçi yönetimlerin kirli ellerini yıkadıkları bir yer haline getirilmiştir. Filistin halkı on yıllardır bütün dünyanın gözü önünde zulme, baskıya ve ayrımcılıklara direnmektedir” dedi

FİLİSTİN HALKININ TALEPLERİ KABUL EDİLMELİ

Yaşanan zulme sessiz kalmayacaklarını ve mücadeleye devam edeceklerini belirten Alkan, “Bizler DİSK, KESK, TMMOB ve TTB olarak Filistin halkının gerçek dostlarının kim olduklarını bilmekteyiz. Nerenin başkent olduğuna ABD ya da İsrail politikacıları değil orada yaşayan halklar karar vermelidir. Diyoruz ki Filistin halkının talepleri kabul edilmeli, Filistin ve İsrail halklarının bir arada barış içinde yaşaması için gerekli siyasi adımlar atılmalıdır ve bunun için sonuna kadar mücadele edilmelidir. Emperyalistler ve işbirlikçiler yenilecek, Filistin halkı kazanacak" ifadeleriyle sözlerini sonlandırdı. (Eskişehir/EVRENSEL)

ÖNCEKİ HABER

Cizre yasağının üzerinden 2 yıl geçti, acılar taze

SONRAKİ HABER

İzmir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu yeniden aday olmak istiyor

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa