08 Aralık 2017 14:21

Kerem Altıparmak'a insan hakları ödülü

Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Kerem Altıparmak,

Kerem Altıparmak'a insan hakları ödülü

Paylaş

Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Kerem Altıparmak, Alman-Fransız İnsan Hakları ve Hukuk Devleti Ödülü’ne layık görüldü. Fransa Büyükelçisi Charles Fries ile Almanya Federal Cumhuriyeti Büyükelçisi Martin Erdmann tarafından verilen ödül, Fransa Büyükelçiliği Rezidansı’nda düzenlenen ortak törenle verildi.

2016 yılından beri 10 Aralık Uluslararası İnsan Hakları Günü´nde Almanya ve Fransa tarafından verilen bu ödül, dünya çapında 15 kişiye veriliyor. Ödülde, insan haklarının korunmasına ve desteklenmesine katkıda bulunmuş veya hukuk devleti bağlamında girişimlerde bulunmuş kişilerin desteklenmesi amaçlanıyor.

Federal Dışişleri Bakanı Sigmar Gabriel Fransız mevkidaşı Jean-Yves Le Drian ile birlikte yaptığı açıklamada, "İki ülke olarak insan hakları ve hukuk devleti ilkelerinin gittikçe artan baskıya maruz kalmasına müsaade etmek istemediğimizi vurgulamak istiyoruz.“ ifadelerini kullandı.

Jean-Yves Le Drian ise; "Almanya ve Fransa bu ödülle insan haklarının evrenselliğine dair açık bir sinyal verip, tüm dünyada insan haklarının korunması ve desteklenmesine katkı sağlayanlara verdikleri desteği ortaya koymak isterler.“ dedi. (HABER MERKEZİ)

ÖNCEKİ HABER

Engelli çocuğa istismar girişimine 11 yıl 3 ay hapis 

SONRAKİ HABER

İzmir'de eski bir binada çökme: 1 kişi enkaz altında

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa