05 Aralık 2017 18:26

Nevşin Mengü'yü taciz eden AKP'li, istifa ettirildi

Sosyal medya üzerinden gazeteci Nevşin Mengü’yi taciz eden AKP üyesi, AKP Çorum İl Örgütü tarafından istifa ettirildi.

Nevşin Mengü'yü taciz eden AKP'li, istifa ettirildi

Paylaş

Çorum'da, sosyal medya üzerinden gazeteci Nevşin Mengü’ye hakaret ve cinsel içerikli mesajlar gönderen AKP'li üye, istifa ettirildi. AKP Çorum İl Başkanı Mehmet Karadağ, "Nevşin Mengü’den özür diliyoruz” dedi.

Çorum’da işletmecilik yapan AKP Çorum İl Başkanlığı üyesi K.K.'nın, gazeteci Nevşin Mengü’yü taciz ettiği gerekçesiyle il yönetimince, parti üyeliğinden istifa ettirildiği açıklandı. AKP Çorum İl Başkanı Karadağ, konunun kamuoyuna yansımasının ardından K.K.'nin parti binasına çağırdığını ve istifa etmesinin istendiğini söyledi. Bu talep üzerine K.K.’nin partiden istifa ettiğini anlatan Karadağ, "Bizim Çorum’da, yüz binin üzerinde üyemiz var. Bunlardan bir tanesi, sosyal medyadan hakaret etmiş. O üyemizi derhal partiye çağırttım. Kendim bile muhatap olmadan istifasını aldırıp, gönderdim. Eğer istifa etmeseydi ihraca sevk edecektim; ama gerek kalmadı. Artık üyemiz değil. Biz, bunlara prim vermeyiz. Bir kadın olarak ve bir Türk vatandaşı olarak da Nevşin Mengü’den de özür diliyoruz” diye konuştu. 

AKP Çorum Milletvekili Ahmet Sami Ceylan ise K.K’nin, Nevşin Mengü'ye yönelik cinsel içerikli mesajlarına tepki gösterdi. Ceylan, “Kimsenin, kimseye hakaret etmeye hakkı yoktur. Kesinlikle böyle bir şeyi kabul etmiyoruz” dedi. (HABER MERKEZİ)

ÖNCEKİ HABER

CHP'li Adıgüzel 'Hafriyat terörü’nün peşini bırakmıyor

SONRAKİ HABER

Margit Stumpp: Türkiye’de basının durumu pek iç açıcı değil

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa