Binali Yıldırım MHP'ye yeşil ışık yaktı

Binali Yıldırım MHP'ye yeşil ışık yaktı

Başbakan Binali Yıldırım:Tek başına güçlü iktidarı sağlamak için MHP’yle birlikteliğe gidebiliriz

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin AKP ile sonuna kadar yan yanayız ifadesinin ardından Başbakan Binali Yıldırım’dan da MHP ile ittifaka yeşil ışık yakıldı. Yıldırım, “Tek başına güçlü iktidarı sağlamak için MHP’yle birlikteliğe gidebiliriz” dedi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, “AK Parti ile sonuna kadar yan yanayız” demiş, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan da da ittifak tartışmalarına ilişkin “MHP ile her türlü adımı atmaya varız.” Erdoğan, partiler arası seçim ittifakına ilişkin yasa  çalışmasını da, ”Seçim öncesi düşünülebilir” ifadelerini kullanmıştı. 

İngiltere dönüşü uçakta gazetecilerin sorularını yanıtlayan Başbakan Binali Yıldırım, MHP’yle ittifak kurulup kurulmayacağı sorusunu şöyle yanıtladı: “Tek başına güçlü iktidarı olabildiğince büyük destekle sağlamak için MHP ile birlikteliğe gidebiliriz. MHP ile birçok konuda aynı düşünüyoruz. Şimdi pek çok konuda birlikte hareket ettiğimiz parti ile neden yine beraber hareket etmeyelim? Buna engel bir sebep yok. Bu, gücümüz yetmediği için değil, yarısından çok daha fazlasının oyunu almak için olabilir” dedi. İttifak için yasal düzenleme gerekli olup olmadığı da sorulan Yıldırım, siyasi partiler ve Seçim Kanunu’nda düzenleme gerektiğini söyledi. (HABER MERKEZİ)

www.evrensel.net
ETİKETLER Binali Yıldırım