‘Emekçilerin iş güvencesi ellerinden alındı’

‘Emekçilerin iş güvencesi ellerinden alındı’

KESK MYK Üyesi Yusuf Şenol, OHAL'le birlikte emekçilerin iş güvencesinin ellerinden alındığını ifade etti.

KESK MYK Üyesi Yusuf Şenol, OHAL’le birlikte toplumun muhalif kesimlerinin baskı altına alınmaya çalışıldığını belirterek, “Emekçilerin iş güvencesi elinden alındı. 120 bin kamu emekçisi sorgusuz-sualsiz ihraç edildi. OHAL’in kaldırılması talebiyle bir kampanya başlattık” dedi.

KESK MYK Üyesi Yusuf Şenol’un başkanlığında Eğitim Sen, SES, BES ve Tüm Bel Sen MYK üyelerinden oluşan heyet, DİSK, KESK, TMMOB ve TTB’nin OHAL’in kaldırılması amacıyla başlattığı kampanya doğrultusunda Çorum’da işyerlerini ve CHP İl Örgütü’nü ziyaret etti.

İl Başkanı Hasan Suvacı ve Merkez İlçe Başkanı Ali Rıza Suludere ile görüşen heyet adına konuşan Yusuf Şenol, “Cumhurbaşkanı OHAL ile halka zarar verilmeyeceğini söylemişti. Gelinen süreçte OHAL darbeyi yapanlardan ziyade toplumun muhalif kesimlerini vuran bir hale dönüştü. Emekçilerin iş güvencesi elinden alındı. 120 bin kamu emekçisi sorgusuz-sualsiz ihraç edildi. Seçilmiş belediye başkanları görevlerinden alındı” dedi. OHAL’in kaldırılması talebiyle bir kampanya başlattıklarını aktaran Şenol, “Tıpkı adalet yürüyüşünde olduğu gibi bütün toplumsal kesimleri bu sürece dâhil etmeye çağırıyoruz” dedi.

CHP İl Başkanı Hasan Suvacı da yerelde Emek ve Demokrasi Platformu’nun içerisinde bulunduklarını dile getirerek, “Uygulanan OHAL nedeniyle birçok insan ekmeğinden aşından oldu. Bu konuda her zaman KESK’in yanındayız” dedi. (ÇORUM)

www.evrensel.net
ETİKETLER KESK