28 Kasım 2017 11:45

Kadınları işkence ile fuhşa zorlayan 3 kişi tutuklandı

İstanbul'da eve hapsettikleri kadınları işkence ile fuhşa zorlayan 3 kişi tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Kadınları işkence ile fuhşa zorlayan 3 kişi tutuklandı

Paylaş

İstanbul'da evlendirme ve iş bulma vaadiyle yurt dışından getirdikleri kadınları evlere hapsederek bayıltıp, çıplak görüntülerini çeken ve işkence yaparak fuhşa zorlayan 4 kişi gözaltına alındı. 3 kadının şikayetçi olduğu 4 kişi adliyeye sevk edildi. Şüphelilerden 3'ü tutuklanarak cezaevine gönderildi.

İKİ EVE EŞ ZAMANLI BASKIN YAPILDI

Ahlak ve Kumar Büro Amirliğine bağlı ekipler, bir ihbar üzerine operasyon başlattı. Polis ekipleri, 23 Kasım 2017 tarihinde sabaha karşı 04.30'da Şişli, Gülbahar Mahallesi ve Kağıthane, Telsizler Mahallesi'nde bulunan iki eve yaptıkları baskında şüpheliler Burak K., Engin A. Orhan G. ile Barış B.'yi gözaltına aldı. Operasyonda, evlerde zorla tutulan Özbekistan uyruklu kardeşler ile Türkiye vatandaşı bir kadın kurtarıldı.

KADINLAR ŞANTAJ VE İŞKENCEYİ ANLATTI

Kurtarılan kadınların yurt dışından internet üzerinden tanıştıkları kişilerin evlendirme ve iş bulma vaatlerine inanarak İstanbul'a geldiklerini söylediği ve uğradıkları işkence ve şantajları tüm detayları ile anlattıkları öğrenildi. Kadınlardan İrona S. "Bir Türk'le evleneceğime inanarak İstanbul'a geldim. İçkimize hap atarak beni uyuttular. Uyandığımda çıplak resimlerimi çekmişlerdi. Sonra bu resimleri kullanarak fuhşa zorladılar, kabul etmeyince dövdüler, ormanlık bir alana götürüp öldürüp gömmekle tehdit ettiler" dedi. Yapılan soruşturmada şüphelilerin ayrıca fuhuş yapmak istemeyen bazı kadınların bileklerini jiletle kestikleri de tespit edildi.

3'Ü TUTUKLANDI

Poliste işlemleri tamamlanan şüpheliler "insan ticareti yapmak" suçundan adliyeye sevk edildi. Şüphelilerden Burak K., Engin A. ve Orhan G. tutuklanırken Barış B. serbest bırakıldı. (İstanbul/DHA)
 

ÖNCEKİ HABER

Norveç'te ren geyikleri için göç ve 'ölüm' mevsimi

SONRAKİ HABER

Almanya Dışişleri Bakanı: AB ve ABD'nin çıkarları her zaman aynı değil

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa