Uyuşturucu operasyonu: Heijan gözaltında, Ramazan aranıyor

Uyuşturucu operasyonu: Heijan gözaltında, Ramazan aranıyor

Uyuşturucu operasyonu: 'Bonzai Bom' şarkısını söyleyen Heijan gözaltına alındı, 'Adana merkez patlıyor herkes' şarkısını söyleyen Ramazan A. aranıyor.

Sosyal medya hesaplarından uyuşturucuyu övücü ve özendirici paylaşım yapanlara yönelik Ankara merkezli 29 ilde eş zamanlı düzenlenen operasyonda 'Bonzai Bom' şarkısını söyleyen Heijan gözaltına alındı, 'Adana merkez patlıyor herkes' şarkısını Ramazan A. aranıyor.

Emniyet Genel Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı ile Siber Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı’nın koordinasyonunda başlatılan operasyon çerçevesinde 81 kişi hakkında gözaltı kararı çıkarıldı. 

Operasyonun İstanbul ayağında “Yansın Geceler”, “Semt Oturuşu”, “Abin Dızo Bremın”, “Bonzai Bom” gibi şarkıları seslendiren ve milyonlarca kişi tarafından YouTube üzerinden dinlenen Doğan Tarda gözaltına alındı.

Operasyonlarının Adana ayağında ise 6 kişi gözaltına alındı. Polis, "Adana merkez patlıyor herkes" şarkısıyla yüksek izleyici sayısına ulaşan Ramazan A.'yı da yakalamak için çalışma başlattı.

Sosyal medya hesaplarında uyuşturucuyu övdüğü iddia edilen 6 kişi sorgulanmak üzere emniyete götürüldü. 

Heijan ve Ramazan A.'nın şarkıları özellikle 8-17 yaş aralığındaki çocuklar tarafından dinleniyor. Şarkılarda sıkça uyuşturucu kullanımı, hırsızlık ve kavga gibi temalar işleniyor. (HABER MERKEZİ)

Son Düzenlenme Tarihi: 28 Kasım 2017 13:25
www.evrensel.net
ETİKETLER uyuşturucu