Hırsız, kendisine direnen ev sahibini öldürdü

Hırsız, kendisine direnen ev sahibini öldürdü

İstanbul Sultangazi'de sabaha karşı bir eve giren hırsız, kendisine direnen ev sahibini silahla vurarak öldürdü.

Sultangazi'de bir eve giren hırsız, kendisine direnen 20 yaşındaki Asıf Malik' silahla vurarak öldürdü.

Cinayet sabah saat 05.45 sıralarında İstanbul'un Sultangazi ilçesi Esentepe Mahallesi 2402 Sokak'ta meydana geldi. Sokaktaki bir eve giren hırsız, Afganistan göçmeni 20 yaşındaki Asıf Malik'in cep telefonunu alarak evden çıkmaya çalıştı. Cep telefonunu vermek istemeyen Malik, hırsızı takip etmeye başladı.

Sokağa kadar hırsızdan telefonunu almaya çalışan Malik, boğuşma sırasında silahını kullanan hırsız tarafından başından vurularak öldürüldü. 

Hırsız hemen olay yerinden kaçarken ağır yaralanan Malik ise Taksim İlkyardım Hastanesi'ne kaldırıldı. Çevredekilerin ihbarı üzerine olay yerine çok sayıda polis ekibi sevk edildi. Olay yeri inceleme ekipleri bölgede çalışma yaptı ve bir adet mermi kovanı buldu. 

HASTANEDE YAŞAMINI YİTİRDİ

Başından ağır şekilde yaralanan Asıf Malik, hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. 

Polis Malik'i öldüren hırsızı yakalamak için çalışma başlattı.

ARKADAŞI CİNAYETİ ANLATTI

Hayatını kaybeden Asıf Malik'in arkadaşı Faraz Khan, gece Asıf Malik'in evine hırsızın girdiğini ve cep telefonunu alarak kaçtığını söyledi. Khan, Malik'in cep telefonunu vermemek için hırsızla uzun süre boğuştuğunu ancak evden çıktıktan sonra hırsızın Malik'i  başından vurduğunu söyledi. (İstanbul/DHA)

www.evrensel.net