22 Kasım 2017 21:46

Akit yırtık kot giyenleri ‘ajan’ ilan etti

Yeni Akit, yırtık kot pantolonların “Yabancı istihbarat birimleri" tarafından “gizlenme” ve “haberleşme” aracı olarak kullanıldığını öne sürdü.

Akit yırtık kot giyenleri ‘ajan’ ilan etti

Paylaş

Yeni Akit, “yabancı istihbarat birimleri ve iş birlikçilerinin” aynı seri numaralı ve belli yerlerinden yırtık kot pantolonlar ile irtibat kurduklarını ama bu durumun Türkiye istihbaratı tarafından tespit edildiğini yazdı.

Selim Yazıcı imzalı haberde, söz konusu kişilerin aynı seri numaralı pantolonların belli yerlerindeki yırtıklar aracılığıyla irtibat kurdukları ileri sürüldü.

İstihbarat kaynaklarına dayandırılan haberde, konunun Türkiye istihbarat birimleri tarafından en başından fark edildiği iddia edilerek, “Yabancı ajanlar ve işbirlikçileri arasında önemli bağlantıların tespit edildiği süreçte, akılları sıra takip yapan hainler, asıl kendileri takip yemiş oldular” ifadeleri yer aldı.

Türkiye’de yılda ortalama 23 milyon kot pantolon satılıyor ve bunların yüzde 95’i yerli üretim. Satılan 23 milyon kottan kaçının yırtık olduğu net olarak bilinmiyor ancak sokakta yırtık kot giyen insanların sayısı dikkat çekici oranda yükselmiş durumda. 

1970’ler öncesinde imkansızlıklar nedeniyle giyilen yırtık kot pantolonlar 1980 sonlarında rock ve heavy metal kültürüyle popüler oldu. 1990 ve 2000’lerin başlarında etkisini gösteren grunge kültürü ile daha görünür hale geldi. 2010’ların başlarında yeniden moda olan yırtık ve zarar görmüş kotlar günümüzde yayhın olarak kullanılıyor. (MEDYA SERVİSİ)

ÖNCEKİ HABER

TGC: Gazeteciler tutuksuz yargılanmalıdır

SONRAKİ HABER

ABD'de kar fırtınası nedeniyle yaklaşık 5 bin uçak seferi iptal edildi

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa