22 Kasım 2017 18:06

Atatürk Havalimanı'nda bomba alarmı

Ukrayna Havayolları'na ait iki yolcu uçağı için bomba ihbarı yapıldı. Arama için Atatürk Havalimanı park alanına çekilen uçaklarda bomba bulunmadı.

Atatürk Havalimanı'nda bomba alarmı

Paylaş

Ukrayna Havayolları'nın İstanbul Atatürk Havalimanı'ndan Kiev ve Odessa seferini yapan iki uçağı için bomba ihbarı yapıldı. İhbar nedeniyle iki uçak da güvenli bir park alanına çekildi. Yaklaşık 3 saat süren aramalar sonucunda herhangi bir tehlikeli maddeye rastlanmadı. Yolcular yeniden uçaklara alındı.

Ukrayna Havayolları'nın İstanbul-Odessa seferini gerçekleştirmeye hazırlanan Boeing 737 tipi uçağı, saat 16.30 sıralarında kalkış yapmak için Atatürk Havalimanı'nda pist başına doğru ilerlediği sırada, şirketin İstanbul'daki ofisine Ukrayna'dan gelen bir telefonla bomba ihbarı yapıldı.

İhbar nedeniyle şirket yetkilileri durumu havalimanı yetkililere bildirerek uçuşun durdurulmasını istedi. Bunun üzerine Atatürk Havalimanı Hava Trafik Kontrol Kulesi, uçağın kaptan pilotu ile irtibata geçerek pist başından geri dönmesini istedi.

Aynı saatte Kiev seferini yapmaya hazırlanan Ukrayna Havayolları uçağı da yolcu alımı durduruldu. İhbar nedeniyle iki uçak da güvenli bir park alanına çekildi. Yapılan aramalarda herhangi bir tehlikeli maddeye rastlanmadı.

'BİZİ İHBAR NEDENİYLE UÇAKTAN İNDİRDİLER'

Ukrayna Havayolları'na ait uçakla Kiev'e gitmeye hazırlanan yolculardan Şeref Özbay, “Kalkış zamanı var diye geldik. Pasaport kontrolleri yapıldı. Yaklaşık 100 kişi kadar içeri alındı sonra aniden durduruldu. Daha sonra bomba ihbarı yapıldığı bize söylendi ve bizi dışarı çıkardılar. Herhalde telefonla birisi ihbar etmiş. Kaptan girişleri kapatın demiş. Uçağa giren yolcular da dışarı çıkartılacak denildi. Biz de şuanda beklemedeyiz" dedi. (İstanbul/DHA)

ÖNCEKİ HABER

Hakkari’de kanser hastası yüzde 50 arttı

SONRAKİ HABER

ABD Dışişleri Bakanlığı Avrupa sorumlusu Mitchell'dan istifa kararı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa