15 Kasım 2017 16:53

AKP’nin Zerrin Güngör başvurusuna ret

CHP'nin, tarafsızlığını yitirdiği gerekçesiyle Danıştay Başkanı Zerrin Güngör'ün disiplin kuruluna sevki talebi reddedildi.

AKP’nin Zerrin Güngör başvurusuna ret

Paylaş

CHP, Danıştay Başkanı Zerrin Güngör, adli yıl resepsiyonunda CHP’yi eleştirerek, Adalet Yürüyüşü ve Adalet Kurultayı için ‘sözde’ ifadelerini kullanmasına ilişkin Güngör’ün tarafsızlığını yitirdiği gerekçesiyle Güngör’ün disiplin kuruluna sevki için Danıştaya yaptığı başvuru reddedildi. 

CHP Ankara Milletvekilli Levent Gök, yaptığı başvurusunda Danıştay Başkanı Zerrin Güngör’ün, tarafsızlığını yitirdiğini belirterek, “Hizmet süresine göre istifa etmeye veya emekliliğini istemeye davet” disiplin cezası ile cezalandırılması için Danıştay Yüksek Disiplin Kuruluna sevkini istedi.Gök’ün, Güngör’ü şikayet eden başvurusuna Danıştay Genel Sekreterliği, “Konunun Yüksek Disiplin Kuruluna sevk edilmesinin uygun görülmediğine oy birliği ile karar verilmiştir” yanıtı vererek, yapılan başvuruyu kabul etmedi. 

Zerrin Güngör, adli yıl resepsiyonunda yaptığı açıklamada isim vermeden CHP’yi hedef alarak, “Biz hakimler olarak çok az konuşuyoruz. Ama bazen zorunlu durumlarda da yargının genel algısı ve itibarını koruma adına konuşmamız gerekiyor. Şimdi ‘sözde Adalet Yürüyüşü’, ‘sözde Adalet Kurultayı’… Kim için adalet, neyin adaletini arıyorsunuz? Yargıyı da töhmet altında bırakıyorsunuz” ifadelerini kullanmıştı. (ANKARA)
 

ÖNCEKİ HABER

Soylu bütçeyi savaşa ayırdı

SONRAKİ HABER

Celal Şengör: Elin dangalağına organ verip onu yaşatmanın anlamı yok

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa