14. Tekyumruk Futbol Turnuvası Zafer Evcil’e adandı

Her yıl dostluk ve dayanışma amacıyla düzenlenen Tekyumruk Futbol Turnuvası bu yıl kalp krizinden hayatını kaybeden Zafer Evcil'e adandı.

31 Ekim 2017 01:24
Paylaş

Cem GÜL
İstanbul

Her yıl dostluk ve dayanışma amacıyla düzenlenen Tekyumruk Futbol Turnuvası bu yıl İstanbul’un Üsküdar ilçesinin Beylerbeyi semtinde Tokat Almus Çambulak Köyü Gençlik Komisyonu tarafından organize edildi. 14’üncüsü gerçekleştirilen turnuva, geçtiğimiz yıl futbol maçı sırasında geçirdiği kalp krizi sonucu yaşamını yitiren genç Zafer Evcil anısına düzenlendi.

İstanbul

‘BİRLİK, BERABERLİK VE DAYANIŞMA ASIL AMACIMIZ’

Tokat Almus ilçesi Çambulak Köyü Derneği Başkanı Ercan Günel, gençlerin beraberlik ve dayanışma ruhuyla burada bulunduklarını belirterek; “Bu turnuvada öncelikle dostluğun, kardeşliğin ve centilmenliğin kazanması gerekiyor. Bizim için futboldan önceki adımdır. Buradan bütün takımlara başarılar diliyorum. Dayanışma adına yıllardır etkinlikler düzenledik ve sonuçlarını aldık. Umarız bundan sonra da bu şekilde emin adımlarla ilerleriz.” diyerek turnuvanın açılış konuşmasını yaptı.

Tekyumruk Futbol Turnuvası

ZAFER EVCİL VURGUSU

Günel’in ardından söz alan köy derneğinin Yönetim Kurulu Üyesi Turhan Çakır ise turnuvanın Zafer Evcil anısına düzenlendiğine vurgu yaparak; “Bu sene düzenleyeceğimiz turnuva bir önceki senelere nazaran daha farklı. Bu kez bu turnuvayı geçtiğimiz sene genç yaşta yaşamını yitiren arkadaşımız Zafer Evcil anısına düzenliyoruz. Aramızda olsaydı kendisi de muhakkak bu turnuvaya katılırdı. Dokuz hafta boyunca sürecek olan bu turnuvamızın birlik, beraberlik ve dayanışma amacıyla gerçekleştiriyoruz.” ifadelerini kullandı.

İstanbul

İLK HAFTA BEŞ MAÇ OYNANDI

Açıklamaların ardından fikstüre göre birinci hafta kapsamında beş maç oynandı. İlk maç derneğin yönetim kurulu üyelerinden oluşan Başkanlar takımı ve gençlerden oluşan Borussia Çambulak takımı arasında gerçekleşti. Daha sonraki karşılaşmalar ise Bira-derler-Dinamo Gençlik, UltraZE FC-Azra, Zafer-Kızılyıldız Halkın Takımı, Sonsuza Kadar-Boğaziçi arasında yapıldı. 

Buna göre, Burussia Çambulak, Başkanlar takımını 8-2 mağlup ederken, Bira-derler ise Dinamo Gençlik takımını 6-0 mağluk etti. Öte yandan Azra-UltraZE FC maçı 12-4, Sonsuza Kadar - Boğaziçi 1-30 ve son olarak Zafer takımı ve Kızılyıldız H.T arasındaki maç ise 5-3 sonuçlandı.

TOPLAM ON TAKIM YER ALIYOR

Toplamda on takım tarafından oynanacak turnuva dokuz hafta boyunca sürecek. Turnuvaya katılan takımlar sırasıyla şöyle; 
Başkanlar
Borussia Çambulak
UltraZE FC
Sonsuza Kadar
Zafer
Azra
Boğaziçi
Dinamo Gençlik
Kızılyıldız-Halkın Takımı 
Bira-derler

ZAFER EVCİL KİMDİR?

Tokat’ın Almus ilçesi nüfusuna kayıtlı Zafer Evcil’in, köyün gençleri arasında aktif bir rolü bulunuyor. Üsküdar Beylerbeyi’de taksi şoförü olarak çalışan Evcil, 30 yaşlarında oynadığı futbol maçında geçirdiği kalp krizi sonrası yaşama veda etti. Çevreden edindiğimiz bilgilere göre dayanışma ve birlik amacıyla birçok etkinliklerde rol almış. Evli olan Zafer Evcil’in hayata veda etmesi sonrası bir kız çocuğu dünyaya geldi. Her yıl düzenlenen Tekyumruk Futbol Turnuvasının bu yıl gerçekleştirilen 14’üncüsü Zafer Evcil anısına gerçekleştirildi.

ÖNCEKİ HABER

Batı Şeria’da Netanyahu ve Trump'ın öpüştüğü graffiti 

SONRAKİ HABER

Kasım ayı son 9 yılın en kurak ayı oldu

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa