30 Ekim 2017 21:57

Bülent Arınç’tan Melih Gökçek yorumu: Sabrettim ve kazandım

Melih Gökçek’e ‘Ankara’yı parsel parsel sattı’ diyen Bülent Arınç’tan istifa yorumu: Ben sabrettim ve kazandım.

Paylaş

Bülent Arınç, Kanal D’ye açıklamalarda bulundu. Arınç, Melih Gökçek’in istifasıyla ilgili, “O bana siyaseten zarar vermek istedi ama ben siyaseten daha da güçlendim. Ben sabrettim ve kazandım” dedi.

PARTİMLE OLAN AİDİYETİMİ KESMİŞLERDİ’

AKP’nin kampına davet edilmesi ve  Erdoğan’ın kendisine teşekkür etmesi hatırlatılan Arınç, “Hakkımızı iade etti. Partimle olan aidiyetimi kesmişlerdi, şimdi partiyle olan aidiyetimiz kuruldu. ‘Afyon’daki toplantıya da geleceksiniz, partinin kurucusu olarak da her zaman partide söz sahibi olacaksınız’ dediler. Bunun için teşekkür ettim, Cumhurbaşkanımıza da” diye konuştu.

‘GÖKÇEK’İN ADAYLIĞINA KARŞI ÇIKTIM’

Arınç, “2009’dan itibaren ben Melih Gökçek’in adaylığına karşı çıktım. 2014’te çok daha fazla karşı çıktım. Sayın Gökçek tekrar aday gösterildi ve ben kendisine oy verdim. O gitti, gidecekti zaten. Melih Gökçek hiçbir zaman benim can düşmanım olmadı, kan davalım değildir, aramızda siyasi bir tartışma yaşadık ve bunun sonuçlarını ben de gördüm, o da gördü” dedi.

NE OLMUŞTU?

Melih Gökçek, dönemin Hükümet Sözcüsü Bülent Arınç’ı, Fetullah Gülen cemaatiyle işbirliği yapmakla suçlamış ve istifa etmesini, istifa etmemesi halinde görevden alınmasını istemişti. Arınç da “Gökçek, belediye başkanlığı adaylığında ve seçimlerde oy isterken bu yapının kucağında oturmuştur. Bu yapıya Ankara’yı parsel parsel satmıştır. Yurt yerleri vermiştir, zengin işadamlarına okullar yaptırmıştır. İmar planlarında değişiklikler yaptırmıştır” demişti. (HABER MERKEZİ)

 

Reklam
Reklam
ÖNCEKİ HABER

Real AVM işçileri Kocaeli Valisi ile görüştü 

SONRAKİ HABER

Dışişleri Bakanlığında "FETÖ" soruşturması: 28 gözaltı kararı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa