29 Ekim 2017 01:16

Yeni Diyanet İşleri Başkanı, İhsan Şenocak'ı görevden aldı

'Kızın şu sokaktan geçip de okula pantolonla giderken yüreğin parçalanıyor mu senin?' diye vaaz veren İlahiyatçı İhsan Şenocak, görevden alındı.

Paylaş

Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez'in istifası etmesiyle göreve gelen Yalova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali Erbaş, Diyanet İşleri Başkanlığı'nda çalışan İlahiyatçı İhsan Şenocak'ı görevden aldı.

Şenocak, görevden alınmasına Twitter'dan tepki göstererek "Allah'ın (cc) ayetlerini okumaktan daha onurlu bir vazife ve bu yolda bedel ödemekten daha büyük bir şeref tanımıyorum" dedi.

​Şenocak son olarak "Yani kızın şu sokaktan geçip de okula pantolonla giderken yüreğin parçalanıyor mu senin? 18 yaşında kaşını aldıran kızın üniversiteye giderken o halde, yüreğin parçalanmıyorsa vallahi kıyamet günü cehennem seni parçalayacak" vaazıyla tepki çekmişti.

CHP’li Tur Yıldız Biçer, İhsan Şenocak’ın; "Yani kızın şu sokaktan geçip de okula pantolonla giderken yüreğin parçalanıyor mu senin? 18 yaşında kaşını aldıran kızın üniversiteye giderken o halde, yüreğin parçalanmıyorsa vallahi kıyamet günü cehennem seni parçalayacak. Allah'ın emanetini ne hale getirdin? Sevindin üniversiteyi kazanınca; ODTÜ'ye, Boğaziçi'ye gidince sevindin. Doktor olacak, mühendis olacak, 5 milyar aylık alacak, arabaya binecek, eşine mecbur olmayacak, mahkûm olmayacak... Peki, onlara sevindin; kot pantolonuyla erkeklerin bakışı arasında kızın yürüyor, delikanlılar arkasına takılmışlar, arkasından gidiyorlar. Yavrunu cehenneme attın cehenneme” ifadelerinin kabul edilemez olduğunu belirterek, İhsan Şenocak hakkında önce suç duyurusunda bulunup ardından da bir kadın pantolonu ve bir cımbız alarak İhsan Şenocak’a göndermişti.

(HABER MERKEZİ)

Reklam
Reklam
ÖNCEKİ HABER

Alman komedyenin Erdoğan şiiri, üst mahkemeye taşındı

SONRAKİ HABER

Faiz için Merkez Bankası her ay toplanacak

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa