27 Ekim 2017 16:00

Gökçek'ten 'patent' açıklaması: Başvuru benden habersiz

Yarın istifa etmesi beklenen Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı Melih Gökçek, adına yapılan marka tescil başvurusuna tepki gösterdi.

Paylaş

Türk Patent ve Marka Kurumu'na temmuz ayında beş kategoride “İ.Melih Gökçek ar/vr” için marka tescil başvurusu yapıldı. Tescil gerçekleşirse, Gökçek ismiyle radyo, televizyon kurabilecek; eğitim öğretim, satış hizmeti alanında her türlü ürün üretebilecek. Başkaları ise bu isimle herhangi bir ürünü piyasaya süremeyecek.

T24'ün haberine göre başvuru yapılan 9.kategori bilgisayar, telefon gibi elektronik ürünler ile ölçme aletleri alanındaki her türlü ürünü kapsıyor. 16. kategoride peçete, havlu, afiş, poster, kırtasiye ürünleri gibi kağıt ve plastik malzemeden ürünler, ambalajlar yer alıyor. 35.kategoride reklam, pazarlama, internet sitesi, parfüm, kozmetik ürünler, çocuk bahçeleri, parklar ve oyun parkları için oyuncaklar, aşındırıcı ürünler, arı kovanları, perdeler, porselen, yapma çiçek, cips, kahve gibi neredeyse akla gelebilecek her türlü ürün yer alıyor. 38.kategoride radyo ve televizyon yayın hizmetleri. Haberleşme hizmetleri (internet servisi sağlama hizmetleri dahil). Haber ajansı hizmetleri bulunurken, 41.kategori eğitim ve öğretim hizmetlerinin tamamını kapsıyor.

'YASAL BAŞVURULARI YAPACAĞIM'

Gökçek, Basın Danışmanı Avni Kavlak aracılığıyla “Ne ben ne de bir yakınım Türk Patent Kurumuna böyle bir başvuruda bulunduk. Bu başvuru haberini öğrendikten sonra, hemen Türk Patent Kurumunu aradım. Yetkilileriyle konuştum. Bu başvurunun engellenmesini istedim. Bu başvuruyu benden habersiz kim yaptıysa kötü niyetlidir. O kişi hakkında da yasal başvuruları yapacağım” dedi.

Gökçek adına patent başvurusu yapıldığı bilgisini CHP Milletvekili Ali Haydar Hakverdi, kamuoyuna duyurmuştu. (HABER MERKEZİ)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Leman: Felek’ten geriye bir fotoğraf bile kalmadı

SONRAKİ HABER

Çin'de yeni koronavirüs salgınını büyüyor: Etkilenen kişi sayısı 639'a yükseldi

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...