27 Ekim 2017 12:54

Ankara'da AVM'de birbirine sarılan çifte çirkin uyarı

Ankara'da bir AVM'de birbirine sarılan çift, güvenlik görevlisi tarafından uyarıldı. Genç kadın, yaşadıklarını Evrensel'e anlattı. (Fotoğraf: Arşiv)

Paylaş

Ankara’da CEPA alışveriş merkezinde erkek arkadaşına sarılan kadın, güvenlik görevlisi tarafından uyarıldı ve iki gencin zeminin altında kalan “eksi katlara gitmeleri” istendi. 

Alışveriş merkezinde oturdukları sırada kadın, gitarın tellerini değiştirince teşekkür etmek için erkek arkadaşına sarıldı. Bunun üzerine yanlarına gelen güvenlik görevlisi "Burada aileler olduğunu ne yapacaklarsa eksi katlarda yapmaları gerektiğini ve müşterilerin rahatsız olduğunu" söyledi.

Çiftin tepki göstermesi üzerine güvenlik görevlisi söylene söylene yanlarından ayrıldı.

'SADECE SEVGİYİ YAŞAMALARINI İSTİYORUM'

Genç kadın yaşadıklarını sosyal medyada 100. Yıl Evleri Grubu'nda paylaştı.

Ankara AVM'de birbirine sarılan çifte uyarı

İsminin yayımlanmasını istemeyen kadın olayın ardından gazetemize konuştu. Birçok kadın gibi yıllardır yollarda tacize mağruz kaldığını dile getiren kadın, şöyle konuştu: “Biliyorsunuz ki tacizin ne kıyafetle, ne yaşla ne cinsiyetle alakası var. İnsanlarda öyle bir zihniyet oluşmuş ki, kötü olan her şeyle mutlu olabilirken, iyi olan şeyleri hep baskılıyorlar. Ailelerin rahatsız olduğundan bahsederken, belki bizim de ileride bir aile olabileceğimizi unutuyorlar. Sarılmanın ayıp olduğu kadar, şiddet-taciz-baskı bunlar da ayıp olabilseydi keşke. Bu olayı yaşadıktan sonra çok üzüldüm çünkü hiçbir şeyin değişmeyeceğine inanmaya başladım. Güvenlik görevlisinin yemek katında namus bekçiliği yapacağını hiç düşünmemiştim. En çok da yapacaksanız eksi kata inin cümlesi beni üzdü. Kötü bir şey yapıyormuşuz gibi bizi resmen aşağı katlara itmek istediler, çok çirkin bir düşünce yattığının farkındayım bunun altında. Zihinleri çok pis. Sadece sevgiyi yaşamalarını diliyorum. Rahatça sarılabildiğimiz bir ülke ümidiyle.” (Ankara/EVRENSEL)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Proje tamamlanamayınca fıstık ağaçları yakacak oldu

SONRAKİ HABER

Birlikte yaşadığı kişi tarafından vurulduğu iddia edilen kadın yaşamını yitirdi

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa