26 Ekim 2017 15:17

Osman Kavala’nın gözaltı süresi 7 gün daha uzatıldı

Anadolu Kültür Yönetim Kurulu Başkanı ve iş insanı Osman Kavala'nın gözaltı süresi 7 gün daha uzatıldı. 

Osman Kavala’nın gözaltı süresi 7 gün daha uzatıldı

Paylaş

Antep'ten dönerken İstanbul Atatürk Havalimanı’nda 18 Ekim tarihinde gözaltına alınan Anadolu Kültür Yönetim Kurulu Başkanı ve iş insanı Osman Kavala’nın gözaltı süresi uzatıldı. 

Vatan Caddesi’nde bulunan İstanbul Emniyet Genel Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi’nde (TMŞ) tutulan ve 7 günlük gözaltı süresi dolan Kavala’nın gözaltı süresi 7 gün daha uzatıldı. 

Osman Kavala’nın İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nın yürüttüğü 17-25 Aralık  soruşturmaları ile 15 Temmuz darbe girişimine ilişkin soruşturma kapsamında gözaltına alındığı öne sürülmüştü..
 
Kavala’nın gözaltı süresi 19 Ekim tarihinde de 7 gün uzatılmıştı.

OSMAN KAVALA KİMDİR?

Sivil toplum çalışmalarıyla bilinen Kavala, 1957 Paris doğumlu. İstanbul Robert Lisesi’ni bitirdikten sonra Manchester Üniversitesi Ekonomi bölümünden mezun olan Kavala, Türk-Polonya İş Konseyi, Türk-Yunan İş Konseyi, Center for Democracy in Southeast Europe (Güneydoğu Avrupa’da Demokrasi Merkezi) gibi çeşitli iş ve toplumsal kuruluşların Yönetim Kurulu üyeliklerinde bulundu. TESEV Yönetim Kurulu’nda da yer alan Kavala, Açık Toplum Enstitüsü’nde Danışma Kurulu üyesi ve Helsinki Yurttaşlar Derneği üyesi. (HABER MERKEZİ)


 

ÖNCEKİ HABER

Binatex ile ikili opsiyon yatırımlarınızın kârını ikiye katlayın

SONRAKİ HABER

Hükümete salon veren ODTÜ, evrim konferansına bahane üretti

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa