10 Ekim 2017 16:06

Dışişleri Bakanlığı: İki ABD'li sporcuya vize verildi

Fenerbahçe ile Euroleague'de karşılaşacak olan Rus Nadejda Orenburg'un 2 ABD'li oyuncusu vize krizi sonrası Türkiye'ye giriş yaptı.

Dışişleri Bakanlığı: İki ABD'li sporcuya vize verildi

Paylaş

Nadejda Orenburg ile Fenerbahçe kadın basketbol takımları arasındaki Euroleague maçı öncesi Rus basınına konuşan Nadejda Orenburg basketbol kulübünün başkanı Oleg Hramkin ABD vatandaşı olan 2 basketbolcunun, Türkiye'ye girişinin yasaklandığını açıklamıştı.

Yaşanan bu krizin ardından Dışişleri Bakanlığı'ndan basketbolcuların durumuna ilişkin açıklama geldi. Dışişleri Bakanlığı, Euroleague maçı için İstanbul'a gelen ABD'li basketbolcular Emma Cannon ve Brionne Jones'a vize verildiğini duyurdu. (SPOR SERVİSİ)


ABD VATANDAŞLARI ATATÜRK HAVALİMANI'NDAN GERİ ÇEVRİLİYOR

ABD ve Türkiye arasında yaşanan vize krizinin ardından yasaklar kapsamında ABD'li yolcular Atatürk Havalimanı'ndan Türkiye'de girmek istedi fakat vize alamadılar. Atatürk Havalimanı'ndaki vize masasından vize almaya çalışan ABD'li Romney Edwards'a izin verilmedi. THY'nin tarifeli seferiyle Washington'dan İstanbul'a gelen ve Cape Town'a gidecek olan Romney  Edwards ise,  bekleme süresini İstanbul'a gezerek değerlendirmek istedi. Ancak  uygulamadaki değişiklik nedeniyle vize alamayan Edvardas gelişmelerden haberdar olmadığını belirterek "Böyle bir şey beklemiyordum. Son derece can sıkıcı. Gidene kadar İstanbul'u gezmeyi planlıyordum" dedi. Vize masasından sonra Edwards pasaport polisine yönlendirildi. Amsterdam üzerinden İstanbul'a gelen ve adını vermeyen bir ABD'li de vize alamadı. Sık sık Türkiye'ye geldiğini söyleyen ABD'li kadın "Ben Türkiye'ye birçok kez geldim. Evet Amerikalıyım. Benim için sürpriz oldu. Türkiye'ye sık sık geliyorum. Vize alamadım. Hayal kırıklığı yaşadım. Ne yapabilirim. İşlerimi düzenlemem gerek ve ne yapacağıma karar vermeliyim" diye konuştu. 

8 Ekim'den önce elektronik vize alan bazı yolcular ise sorunsuz şekilde giriş yaptı. (İstanbul/DHA)

ÖNCEKİ HABER

Korkuteli Cumhuriyet Savcısı Küçüköner'e silahlı saldırı

SONRAKİ HABER

TEM'de mültecileri taşıyan minibüs devrildi

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa