04 Ekim 2017 20:06

Alanya’da iki polis bir kadını sokak ortasında darbetti

Antalya’nın Alanya ilçesinde yer yatan kadını 2 polisin saçından tutarak sürüklemesi ve copla döverek tekme atması görüntülendi.

Paylaş

Antalya’da iki sivil polisin bir kadını darbederek yerlerde sürüklediği görüntüler ortaya çıktı.

ANTALYA EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ'NDEN AÇIKLAMA

Antalya Emniyet Müdürlüğü’nden yapılan yazılı açıklamada, bugün sabah saatlerinde Alanya ilçesinde bir kadının 2 polis memuru tarafından sokakta darbedildiğine ve kötü muameleye maruz kaldığına ilişkin görüntüler üzerine soruşturma başlatıldığı belirtildi.

Her iki polis memuru hakkında adli ve idari işlem başlatıldığı belirtilen açıklamada şu ifadelere ver verildi:

“Değil bir insana, hiçbir canlıya karşı bu ve benzeri nitelikte bir fiilin ve davranışın kurumumuzca tasvip edilir hiçbir yanı, yönü ve de mazereti bulunmamaktadır. Emniyet Teşkilatı olarak; gerekçesi her ne olursa olsun bu tür şiddet ve kötü muamelede bulunduğu belirlenen görevlilerimiz hakkında bundan önce olduğu gibi bundan sonra da asla hiçbir şekilde müsamaha gösterilmeyecektir”

POLİSLER KADINI YERDE SÜRÜKLEDİ

Cep telefonu kamerasıyla çekilen ve sosyal medyada paylaşılan görüntülerde, kendinden geçmiş hâlde sokakta asfalt zeminde yatan kadının yanına gelen 2 polis, önce kadınla konuşuyor. Kadının kalkmaması üzerine polislerden biri önce kadına tekme atıyor. Yerde yuvarlanan kadına defalarca tekme atan polis memuru daha sonra elindeki copla vurmaya devam ediyor.

BAŞSAVCI: 'KÖTÜ MUAMELE SUÇUNDAN' SORUŞTURMA BAŞLATILDI

Alanya'da dün sabah saat 07.20'de Saray Mahallesi Türkmenbaşı caddesindeki bir otel önünde iki polis memurunun yabancı uyruklu bir kadını tekmeleyerek darbettiği görüntülerin sosyal medyada yer almasıyla, tepkiler çığ gibi büyüdü. Darp edilen ve ismi gizli tutulan yabancı uyruklu kadının ifadesinin alındığı öğrenilen olayla ilgili Alanya Cumhhuriyet Başsavcısı Yasin Emre imzasıyla yapılan açıklamada, "03.10.2017 saat 07.20 sıralarında bir kadının iki polis memuru tarafından Alanya İlçesi'nde darp edildiği olay sebebiyle polis memurları hakkında 'Kötü muamele suçundan' adli soruşturma baştılmıştır. Soruşturma titizlikle sürdürülmekte olup kamuoyuna saygı ile duyurulur" denildi. 

DARBEDİLEN KADINA GAZİPAŞA'DA ULAŞILDI

2 polis memuru tarafından dakikalarca copla dövülüp tekmelenen kadının Kırgızistan uyruklu 40 yaşındaki R.A. olduğu belirlendi. Kadının Alanya'ya geçtiğimiz 21 Haziran'dan geldiği ve akli dengesinin yerinde olmadığı iddia edildi. Şiddetin bahanesi olarak, "R.A.'nın, önceki gece alkol aldıktan sonra sokakta yattığı, çevreyi rahatsız ettiği, uyarılara rağmen yerden kalkmadığı" iddiası ileri sürüldü.

Şiddet görüntülerinin sosyal medyada yayınlanmasının ardından olayla ilgili inceleme başlatan Alanya İlçe Emniyet Müdürlüğü, polis merkezine gitmediği anlaşılan R.A.'nın Gazipaşa ilçesinde olduğunu tespit etti. Gazipaşa ilçe Emniyet Müdürlüğü ekiplerince ilçede bulunan R.A. Alanya İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne sevk edildi.

Alanya İlçe Emniyet Müdürü Haşim Çakmaklı yaptığı açıklamada, olayla ilgili Alanya Cumhuriyet Başsavcılığı'nın adli soruşturma başlattığını belirterek, "Şiddet mağduru kadını Gazipaşa'da bulduk ve Alanya'ya getirdik. Kadın Kırgızistan uyruklu. Akli dengesinin yerinde olmadığını düşünüyoruz" dedi.

R.A.'nın hakkında sınır dışı kararı bulunduğu belirtildi. (HABER MERKEZİ)

Reklam
Reklam
ÖNCEKİ HABER

Fransa'da OHAL 1 Kasım’da sona eriyor

SONRAKİ HABER

Kasım ayı son 9 yılın en kurak ayı oldu

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa