Erdoğan'ın New York'ta konuştuğu salonda protesto

Erdoğan’ın ABD’deki bir toplantıda konuşması sırasında iki defa protesto düzenlendi.

21 Eylül 2017 21:16
Paylaş

Cumhurbaşkanı Erdoğan, New York'ta konuşurken bir grup tarafından protesto edildi. Protestocular darbedildi. Amerika'nın Sesi'nin paylaştığı görüntülerde salondan çıkarılmaya çalışan göstericilerin salondakilerin fiziksel şiddetine maruz kaldığı ve defalarca yumruklandığı açıkça görülüyor. 

Protesto sırasında konuşmasına ara veren Erdoğan, "Üç beş kendini bilmeze üç beş salon teröristine bu toplantımızı heba etmeyelim" dedi.

Protestocular darbedilerek salondan çıkarıldıktan sonra Erdoğan konuşmasına devam etti. 

Müslüman toplumun temsilcilerine hitap eden Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları şöyle:

'TSK, ÖSO VE ABD İŞBİRLİĞİ OLSAYDI DEAŞ'I ORADAN SİLERDİK'

"Son yıllarda giderek artan İslam düşmanlığına karşı birlikte çalışmalıyız. Arakanlı Müslümanlar katlediliyor. 1 milyon Arakanlı ne yazık ki soykırım yolu ile Bangladeşe geçmenin gayreti içinde. Budistleri şirin göstermeye çalışanlara sesleniyorum 'İslami terör' ifadesini hangi hakla kullanıyorsunuz. Terörü bir akide meselesi haline getiren kimse terörü İslama yakıştırma hakkına sahip yoktur. DEAŞ'ın İslamla alakası yoktur. Terör örgütüdür. Fırat Kalkanı Harekatı ile Cerablus, Dabık, El Bab bütün bu 2 km karelik alanda operasyon yürüttü. 3 bini aşkın DEAŞ'lıyı etkisiz hale getirdik. Peki şu ana kadar ne kadar DEAŞ'lıyı etkisiz hale getirdiniz? YPG ile iş birliği halinde değil de TSK, Özgür Suriye Ordusu ve ABD birlikte iş birliği yapsaydık DEAŞ'ı oradan silerdik."

"Burada yaşadığı toplumla entegre olmuş Türk vatandaşlarımız bizim için kazançtır. Uyum içinde yaşamanın ötesinde sosyal hayata aktif katılımınız önemlidir."

"Dünyanın dört bir ucunda 6 milyon vatandaşımız var. Vatandaşlarımız için asimilasyona karşı ama entegrasyondan yana politika izliyoruz."

"FETÖ'ye bağlı şirketler, okullar hala ABD'de faaliyet gösteriyor. Kara para aklama işini bu yolla yapıyorlar. Bunu ABD'ye belgeleriyle anlattık. ABD'nin FETÖ ve diğer terör örgütlerinin gerçek yüzünü göreceğine inanıyoruz. 15 Temmuz şehitlerinin ve gazilerinin hesabını hukuk içinde soracağız."

"ABD'de terör örgütleri adına faaliyet gösteren kişi ve kurumların gerçek yüzünü gösterebildiğimiz ölçüde başarılı olacağımız açıktır." (HABER MERKEZİ)

ÖNCEKİ HABER

Çanakkale açık cezaevinde yangın

SONRAKİ HABER

Hindistan’da fabrikada yangın: 43 işçi yaşamını yitirdi, 15 işçi yaralandı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa