'Nevşehir Cezaevi’nde hükümlüye tecavüz edildi' iddiası

'Nevşehir Cezaevi’nde hükümlüye tecavüz edildi' iddiası

Nevşehir E Tipi Kapalı Cezaevi’nde bulunan bir hükümlüye, aynı koğuşta bulunan 4 kişi tarafından tecavüz edildiği iddia edildi.

Nevşehir E Tipi Kapalı Cezaevi’nde hükümlü olarak bulunan Diyarbakırlı 21 yaşındaki Ü.Ç.’nin babası M.Ç., koğuşta bulunan 4 kişinin oğluna tecavüz ettiği iddiasıyla Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulundu.

Diyarbakır’da 2014 yılında ‘Çocugun nitelikli cinsel istismarı’ ve ‘Kişiyi hürriyetinden yoksun kılma’ suçlarından tutuklanan ve şu anda 21 yaşında olan Ü.Ç., Çocuk Ağır Ceza Mahkemesi’nce 15 yıl hapis cezasina çarptırıldı. 2014 yılından bu yana değişik cezaevlerinde kalan Ü.Ç., son olarak kendi isteğiyle Nevsehir E Tipi Kapalı Cezaevi’ne sevk edildi.

DHA’nın aktardığına göre Nevsehir E Tipi Kapalı Cezaevi’nde cezasını çeken Ü.Ç., geçtigimiz günlerde cezaevi ziyaretine gelen babasına, 4 tutuklunun tecavüzüne uğradığını söyledi. Oğlunun cezaevinde tecavüze uğradığını öğrenen baba M.Ç., Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı aracılığıyla, Nevşehir Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulundu.

‘DAHA ÖNCEKI CEZAEVINDE DE OLDU’

Suç duyurusu dilekçesinde Nevsehir E Tipi Kapalı Cezaevi’nde yatan oğlunun başına ağır bir olay geldiğini söyleyen baba M.Ç., H.S., I.S., H.Z. ve M.K. isimli tutuklulaın oğluna tecavüz ettiğini belirtti. Dilekçesinde oğlunun halen aynı cezaevinde hükümlü olduğunu belirten baba M.Ç., “Oğlum cezaevinde 4 kişinin tecavüzüne uğramıştır. H.Z. isimli tutuklu çocuğum ile birlikte Tokat Cezaevi’nde kalmıştır. Orada da buna benzer olaylar olmuştur. H.Z., Tokat Cezaevi’nde olanları anlatmakla tehdit ederek çocuğuma tecavüz etmiştir. Çocuğum bu durumu cezaevi yetkililerine söylemiş, ancak H.Z. ile aynı koğuşa verilmiştir. Güvenlik zaafiyetinden dolayı oğlumun başına bu vahim olay gelmiştir. Cezaevi yöneticileri başta olmak üzere çocuğuma tecavüz eden 4 kişiden şikayetçiyim. Bu olay nedeniyle oğlumun psikolojisi bozulmuştur. Ayrıca oğluma tecavüz eden kişiler, oğlumun kaldığı koğuşun yanındaki koğuşa yerleştirilmiştir. Bu nedenle oğlumun can güvenliğinden endişe etmekteyim.” dedi.

Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı’na yapılan suç duyurusu Nevşehir’e gönderilirken, olayla ilgili sorusturma başlatıldığı öğrenildi. (HABER MERKEZI)

Son Düzenlenme Tarihi: 08 Eylül 2017 17:05
www.evrensel.net

3 yorum yapılmış

  1. SİNAN ZEREN 30 gün önce Yanıtla  /  Beğendim 0  /  Beğenmedim 0

    bilmeyenler için konuyu açıklayım taciz uğradığını iddea eden kişi çeşitli ceza evlerinden de bu şekilde kendisini sürgün göndertmekte ve yapılan muayenesinde temiz çıkmaktadır ayrıca bu şahsın bu tür olaylardan dolapı yaklaşık 50 civarında dosyası bulunmakta piskobat bir kişiliği bulunan şahıs kendisini kesip koğuşta yangın çıkarmaya çalışan ve koğuş arkadaşlarına kürtçe küfürler ederek ve şarkılar söyleyerek kendisine zarar vermeleri için tahrik eden bir kişidir ayrıca birlikte koğuşu paylaştığı arkadaşları Nevşehir kapalı e tipi ceza evi yetkilileri ve müdürüne bu şahsı koğuşlarından almaları için vermiş oldukları dilekçeler dikkate alınmayarak aynı koğuşta barındırmaya devam edilmiştir. bundan ötürü suçlu aramaya gerek yok asıl suçlu verilen dilekçeleri dikkate almayan ceza evi müdür ve yönetimidir. ayrıca ceza evinde yapılan tahkikattı takipsizlik kararı verilmiş olup suçsuzlukları ispatlanmıştır

  2. Kahveci 1 ay önce Yanıtla  /  Beğendim 0  /  Beğenmedim 0

    Cezaevi idaresi olayı örtbas etmeden hesabını vermesi gerekir

  3. Kahveci Kahveci 1 ay önce Yanıtla  /  Beğendim 0  /  Beğenmedim 1

    Cezaevi personelinden tanıdıklarımdan aldığım bilgilere göre ay gerçekmiş ancak yönetimin olayı örtbas etme yoluna gittiği söyleniyor Doktor incelemesinde rapora müdahele edildiği iddiaları var

Yorum yapın

Yorum yapmak için üyelik gerekmemektedir. Yorumlar, editörlerimiz tarafından onaylandıktan sonra yayınlanır. Konuyla ilgisi olmayan, küfür içeren, tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.