Kumluca'da orman yangını

Kumluca'da orman yangını

Antalya'nın Kumluca ilçesinde bulunan ormanlık alanda yangın çıktı. Havadan ve karadan yapılan yoğun müdahale sonucu alevlerin önü kesildi.

Kumluca'ya bağlı Sarıcasu Mahallesi Zahmakıranlar mevkiinde saat 14.00 sıralarında sera alanlarının yakınlarında orman yangını çıktı. Rüzgarın da etkisiyle büyüyen yangına havadan ve karadan müdahaleye başlandı. 4 helikopter, 2 amfibik uçak ve kara ekipleriyle müdahale sürerken, alevler başladığı dağın zirvesine doğru yayıldı. Yangının yaklaşık 50 hektarlık kızılçam ormanında etkili olduğu belirtildi.

Yerleşim yerlerinden uzaklaşarak yayılan alevlerin Kumluca Barajı'na doğru ilerlemeye devam ettiği kaydedildi. Yangının ilerlediği bölgede herhangi bir yerleşim yerinin bulunmadığı belirtildi.

Kumluca Kaymakamı Polat Kara, yangının çıkış nedeniyle ilgili henüz bilgi sahibi olmadıklarını belirtirken, bu konunun yangının söndürülmesinin ardından araştırılacağını söyledi.

Yangına çevre ilçelerden gelen ekipler de müdahale etti. Havadan ve karadan yapılan yoğun müdahale sonucu alevlerin önü kesildi. Yangın kısmen kontrol altına alındı.

40 HEKTARLIK ALAN ZARAR GÖRDÜ

Yangın karadan ve havadan yapılan müdahalenin ardından kontrol altına alındı. Kaymakam Polat Kara, soğutma çalışmaları süren yangında yaklaşık 40 hektarlık alanın zarar gördüğünü açıkladı. (Antalya/DHA)

Son Düzenlenme Tarihi: 04 Eylül 2017 21:33
www.evrensel.net