Roboskîli aileler bayramı mezarlıkta karşıladı

Roboskîli aileler bayramı mezarlıkta karşıladı

34 kişinin savaş uçaklarının saldırısında hayatını kaybettiği Roboski köyünde aileler bayrama mezar ziyaretiyle başladı.

28 Aralık 2011 tarihinde 34 kişinin savaş uçaklarından atılan bombalarla yaşamını yitirdiği Şırnak'ın Uludere ilçesine bağlı Roboskî köyünde, aileler bayramı mezarlıkta karşıladı.

KHK ile kapatılan Roboskî-Der Başkanı Veli Encu, mezarlıkta yaptığı konuşmada, “Bayramlarımızı zehir edenlerden hesap soracağımız günlere ulaşana dek mücadelemiz devam edecek” dedi.

Encu, şunları kaydetti: “Yine aramızda eksik olanların yürek yakan acısı ile karşıladık bu bayramı. Sayısını akılda tutamayacak kadar çok bayram geçti. Bütün bayramlarımızı aramızda eksik olanların acısını yüreğimizde taşıyarak sabahın ilk saatlerinde evlatlarımızın, kardeşlerimizin mezarı başında geçiriyoruz artık bayramları. 5 yıldır bayramlar buruk geçmekte, evlenen gençlerimiz için düğünler yapılamıyor. Bayramlar kapkara giysiler giyen annelerimizin acıları ilk gün gibi taze. 5 yıl 8 aydır bitmeyen bir yas, bitmeyen bir acı var. 5 yıl 8 aydır yakınlarımızın kaybı kadar bizleri üzen acımıza acı katan devletin adaletsizliği oldu. Artık bu adaletsizlik son bulsun bizlere verilen sözler tutulsun.” (ŞIRNAK)

www.evrensel.net

1 yorum yapılmış

  1. Binali Toplar 2 ay önce Yanıtla  /  Beğendim 0  /  Beğenmedim 0

    Türkiye deki inanalar; Roboski sadece ailelerin problemi. Hani diyorum; adaletin yeri hiç mi yok
    sizin litaratürünüzde. Ne olur da Bu bayram Mühendis-işadamı-milletvekili Altan Tan dini bayramda ziyaret edip dua edebilirdi. Zaten Mehmet Emin Dindar'dan, Orhan Miroğlu'ndan bunu bekleyemeyiz. Kalbiniz bilir. Neye inanıyorlar sa mübarekler......

Yorum yapın

Yorum yapmak için üyelik gerekmemektedir. Yorumlar, editörlerimiz tarafından onaylandıktan sonra yayınlanır. Konuyla ilgisi olmayan, küfür içeren, tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.